Marmara’da yoğun sis deniz trafiğini aksattı

Marmara Denizi'nde sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis deniz trafiğinde aksamalara neden oldu. Çanakkale Boğazı'nın bir süre trafiği kapatılması nedeniyle gemiler Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi açıklarında demirledi.

Marmara’da yoğun sis deniz trafiğini aksattı

Tekirdağ ve Çanakkale’de sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis nedeniyle deniz trafiğinde aksamalar yaşandı. Marmara Denizi’nin Tekirdağ’ın Şarköy, Çanakkale Boğazı kesiminde etkili olan yoğun siste görüş mesafesinde düşüş yaşandı. Yoğun sis nedeniyle Çanakkale Boğazı gemi geçişlerini kapatıldı. Boğazın kapatılmasıyla birlikte Marmara Denizi’nden Ege Denizi’ne boğazdan geçiş yapacak gemiler, Şarköy açıklarında demirledi. Sisin öğle saatlerinde dağılmasının ardından Çanakkale Boğazı yeniden açılmasıyla birlikte demir alan gemiler yollarına devam etti.

Yoğun sis nedeniyle, sabah saatlerinde Tekirdağ’ın Şarköy ile Çanakkale’nin Gelibolu ilçeleri arasında Ukrayna’da Çine seyir halinde olan 299 metre boyundaki dökme demir cevheri yüklü Benitamou isimli gemi ile Bulgaristan’dan Mısır’a giden 172 metre boyundaki buğday yüklü BC Vanessa isimli gemi çarpışmıştı.  (DHA)

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışa dikkat İlginizi Çekebilir Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışa dikkat

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...