Yalova’da denizden bir günde 170 metreküp müsilaj temizlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'Marmara hepimizin' sloganıyla başlatılan müsilaj (deniz salyası) temizliği, devam ediyor. Feribot seferlerin de yapıldığı Yalova'nın Altınova ilçesinde, son 24 saatte denizden 170 metreküp müsilaj temizlendi.

Yalova’da denizden bir günde 170 metreküp müsilaj temizlendi

Marmara Denizinde şubat ayından itibaren görülmeye başlanan müsilaj, Yalova kıyılarını yeniden kapladı. Bir süre önce temizlik çalışması ve akıntıyla birlikte deniz yüzeyinden dağılan müsilajın kıyılarda tekrar etkili olması, kent sakinleri ile balıkçıları endişelendirdi.

Yalova merkez ile feribot ve deniz otobüsü seferlerinin de yapıldığı Altınova kıyılarındaki müsilaj, tekne ve vidanjör kullanılarak temizleniyor. Toplanan müsilaj, belediye ekipleri tarafından kıyıya çıkarılarak, varillere dolduruluyor.

Yalova merkez ve Altınova ilçesinde yoğunlaşan çalışmalar sonucu son 24 saatte denizden 170 metreküp müsilaj temizlendi.

Yetkililer, tersaneler bölgesinde başlanan temizleme çalışmalarına Yalova çevresindeki sahillerde hafta sonu da devam edileceğini açıkladı. DHA

Caddebostan'da deniz salyalarına aldırmadan yüzdüler İlginizi Çekebilir Caddebostan'da deniz salyalarına aldırmadan yüzdüler

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...