“35 bin Euro’yu solüsyonla çoğaltacağım” dedi dolandırdı

İstanbul'da sosyal medyadan tanıştığı kişiden aldığı 35 bin euroyu solüsyon yöntemiyle çoğaltıp 150 bin euro olarak geri vereceğini söyleyen Kamerun uyruklu dolandırıcılık şüphelisi yakalandı.

“35 bin Euro’yu solüsyonla çoğaltacağım” dedi dolandırdı

İddiaya göre İstanbul’da asansör işi yapmak isteyen H.H.Ö. (41) sosyal medya üzerinden Kamerun uyruklu Junior S. (38) ile tanıştı. Bir süre sosyal medyada konuşan ikili Taksim’de bir apartta buluştu. Junior S., H.H.Ö.’den kendisine 35 bin Euro vermesini istedi. Bunun karşılığında da solüsyon yöntemiyle parayı çoğaltıp 150 bin Euro olarak geri vereceğini iddia etti.

Kendisine sahte para verildiğini öne süren H.H.Ö., Junior S.’den şikayetçi oldu. Şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, H.H.Ö. ile kendisinden parayı alan kişiyle tekrar buluşmasını istedi. Buluşma gerçekleşti. Bu sırada ekipler, şüpheli Junior S.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Junior S. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. (DHA)

İş insanını dolandıran solüsyonlu döviz çetesi çökertildi İlginizi Çekebilir İş insanını dolandıran solüsyonlu döviz çetesi çökertildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...