Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, FIVB Voleybol Milletler Ligi için hazırlıklarına Ankara'daki TVF Voleybol Salonu'nda devam ediyor.

Başantrenör Cedric Enard öncülüğünde çalışmalarını sürdüren ekip, 10-14 Mayıs tarihlerinde İtalya'nın Cavalese kentinde düzenlenecek bir turnuvaya katılmak üzere İtalya'ya gidecek.

Ankara'daki çalışmalarını tamamlayan milli takım, 18 Mayıs'ta Antalya'ya dönerek Voleybol Milletler Ligi'nin ilk hafta maçlarına çıkacak. 21 Mayıs'ta Kanada, 23 Mayıs'ta Hollanda, 25 Mayıs'ta Fransa ve 26 Mayıs'ta ise Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaşacaklar.

Milli takımın Voleybol Milletler Ligi'ndeki maratonu, 1 Haziran'da Japonya'nın Fukuoka şehrinde devam edecek. Takım, ligin son ayağını ise 15 Haziran'da Slovenya'nın Ljubljana kentinde tamamlayacak.

Voleybol Milletler Ligi'nin final karşılaşmaları, 27-30 Haziran tarihleri arasında Polonya'nın Lodz şehrinde gerçekleştirilecek.

Bu müsabakalar sonucunda, olimpiyat kotası için yarışacak ilk 8 takımın yanı sıra FIVB sıralamasında en yüksek puanı alan dört ülke de 2024 Paris Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanacak.

MİLLİ TAKIM KADROSU

VNL'de başarılı olarak tarihinde ilk kez olimpiyatlarda yer alamaya çalışacak milli takım kadrosunda şu sporcular yer alıyor:

Pasörler: Arslan Ekşi, Murat Yenipazar, Arda Bostan

Smaçörler: Efe Mandıracı, Mirza Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Burutay Subaşı, Efe Bayram

Orta Oyuncular: Vahit Emre Savaş, Mert Matiç, Faik Samet Güneş, Bedirhan Bülbül

Pasör Çaprazları: Adis Lagumdzija, Kaan Gürbüz

Liberolar: Volkan Döne, Berkay Bayraktar