Süper Lig'in 21. haftasında oynanan Trabzonspor-Galatasaray maçının ardından ağır mağlubiyeti değerlendiren Abdullah Avcı 'şık olmadı' dedi. Abdullah Avcı, Galatasaray'a 5-1 yenildikleri maçın ardından şu açıklamalarda bulundu:

'BUNUN BAHANESİ OLAMAZ'

"Çok detaya girmeden şöyle diyebiliriz; ilk yarı dengede bir oyun vardı. Savunma bireysel performansı olarak yediğimiz bir gol vardı. 60'a kadar oyun dengeli gidiyordu. Hamle yaparken, ayağımızdaki topları kaptırarak goller yedik. Bunun bir bahanesi olamaz. Çok şık olmadı, güzel olmadı. Yapacak bir şey yok. Daha fazla çalışacağız."

'ÜÇÜNCÜLÜK HEDEFİMİZ VAR'

"Dört gün sonra bir maç var, kazanarak unutturmaya çalışacağız. Oyuna bir türlü ortak olamadık. Güzel ve şık olmadı. Burası büyük camia, tarihinde böyle durumlar az da olsa vardır. Bu durumu ortadan kaldırmaya çalışacağız. Yakışmayan bir mağlubiyet ama üçüncülük hedefimiz var. Bunun tedavisini yaparak yolumuza devam edeceğiz."

Abdullah Avcı, maç öncesi ise kadro dışı bırakılan Abdülkadir Ömür ve Umut Bozok ile ilgili net ifadeler kullandı. 

'SAHAYA ÇIKAN EN İYİ 11'DİR'

"Trabzonspor ne olursa olsun her zaman zor deplasmandır. Sahaya çıkan 11, en iyi 11'dir. Oynamayanların değil oynayanların konuşulduğu bir 11 arzum, isteğim. Bunun karşılığını umarım alırız. Ligimizin son şampiyonu. Çok net ligin üzerinde konu başlıkları var; baskıları, kaybettikleri yerdeki baskıları. Bunlar çok önemli konu başlıkları. Güçlü oyun kurmaları var. Biz nereyi kapatacağız? Biz sadece görselde hazırlanabiliyoruz. Biz rakibe karşı neler yapabiliriz?''

'TRABZON ZOR DEPLASMANDIR'

''Hüseyin Türkmen, benim dönemimde sağ bek oldu. Karşılarken nereye yönlendireceğiz gibi etkenler var. Baskılardan çıkışlarımızda az temaslı oyunlar. Rakip sahaya geçince birkaç konu başlığımız var çözümle alakalı. Bunu en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Trabzonspor'un kadrosu ne olursa olsun, Trabzon zor bir deplasmandır. Duygusu, tarihi ve tutkusu olan bir takımız. Buraya gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Avrupa kupaları önemli bir hedef. Geldiğimizden beri 12 maç 25 puan var. Oyun zenginliği, zaman içinde oyuncu değişimiyle olur. Güzel bir maç olur umarım. İyi bir oyun, herkesin keyif aldığı bir oyun... Karşılığını aldığımız güzel bir müsabaka olur umarım."

'KADRO DIŞI KARARI ÖMÜR'Ü KAZANMAK İÇİN'

"Ömür'ün zihinsel ve fiziksel yorgunlukları oluyor. Kolay değil. Onun lakabı aslında 'Ömür Avcı'. Kulübün içinde böyle denir. İnsan kaybetmek, oyuncu kaybetmek çok kolay. Aslında alınan bu karar Ömür'ü kazanmak için alınan bir karardır. Yönetim kuruluyla istişare içinde alınan bir karardır."

'İNSANLAR AYRILIRKEN PROFESYONEL OLMALI'

 "Umut Bozok... Buraya 2 sene evvel alındı, biz aldık. Enis Destan'ı da ben aldım. Performansı yukarıda. Sağlık ile ilgili aldığım bilgiler sonrasında... İnsanlar ayrılabilir. Ayrılırken de profesyonel olmalı. Transfer ayındayız. Hep beraber değerlendireceğiz."

'BAKASETAS 3 HAFTADIR AĞRIYLA OYNADI

"Bakasetas geçen hafta sakattı. Kulüpten resmi açıklama yapılmadı. 3 haftadır dizinde ağrıyla oynadı. Dün bir toplantı yaptık. Gidişata göre olmak istediğini söyledi. 2 gündür takımla idman yapıyor. Oyunun akışına göre Bakasetas'ı kullanacağız. Böyle bir şey var. Daha resmi bir şey açıklanmadı. Oyuncunun saha içinde olmak istemesi değerli. Böyle bir karakter. 122 maça çıkmış Bakasetas. 100'ü benle. Çok güzel duygular yaşadık. Kazandığımız bir maç olur umarım."