Kış artık kendini hissettirmeye başladı. Doğal olarak enerji ihtiyacı da arttı.

İnsanlar artık evlerinde elektrikli ısıtıcılarını ya da doğalgazı fakat yine elektrikli çalışması gereken kombilerini yakmaya başladı.

Sadece bunlar da değil elektrik artık günümüze o kadar girmiş ki bir evde elektrik olmadan normal yaşamı sürdürebilmek neredeyse mümkün değil tabi. Bir de bunun yanında bazı özel hastalar için elektrikle çalışan ve yaşamsal önemi olan cihazlar var. Ancak, gelin görün ki Adana bölgesine elektrik sağlayan Enerjisa Toroslar Bölge Müdürlüğü son günlerde yaptığı planlı veya plansız kesintilerle İnsanların bu en önemli yaşamsal hakkını ellerinden alıyor. Belediye Evleri Mahallesi'nden yazan ve beni sürekli arayan okurlarımız mahallelerinde yazdan bu yana sürekli yapılan kesintilerin bir türlü bitmediğinden ve bu kadar çok kesinti yapılmasına rağmen çözüm bulunamadığından şikayet ediyorlar.

Adana'da birçok özel ve resmi okulun bir arada bulunduğu Belediye Evleri mahallesinin 84186 Sokak çevresinde oturan sakinler sürekli yaşanan elektrik kesintilerinden artık gına geldiklerini bildirdiler. 

Son olarak 4 Aralık 2023 günü yaşanan ve sabah 9.00'da başlayıp 17'de bitecek denmesine rağmen ancak 19 sıralarında elektrik verilen mahallede  yaşayan insanlar ne yapacaklarını şaşırdıklarını bildirdiler. Vatandaşlar "Enerjisa yaz başından bu yana sürekli olarak planlı elektrik kesintisi yapıyor. Fakat bu kadar çok kesintiye rağmen bir türlü sorunu çözememiş olmalı ki bu kesintilerin ardı arkası gelmiyor. Planlı kesintilerinin yanı sıra 06.12.2023 günü de yağmur yağar yağmaz hemen elektrikler gitti. Yani bir taraftan planlı kesintiler bir taraftan plansız kesintiler koskoca bir mahalleyi elektriksiz bırakıyor faturalarımızı 3 gün geciktirsek bize faiz bindiren Enerjisa neden görevini yapmıyor. Bir yaz boyu oturup mahallenin trafo sorununu çözemediler. Şimdi kış başlayınca mı akıllarına geldi? Bir an önce bu sıkıntıdan bizi kurtarsınlar" diyerek şikayetlerini dile getirdiler...

İşte böyle sevgili okurlarım ben de Belediye Evleri Mahallesi sakinlerinin bu şikayetlerini o bölgede oturan çok sayıda arkadaşıma sorarak doğrulattım. Gerçekten o bölgede hem planlı hem plansız kesintiler çok fazla oluyormuş. Bu yüzden buradan bende vatandaşların çağrısını enerji yetkililerine iletiyorum ve bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtiyorum...