Konya'nın Beyşehir ilçesinde gerçekleşen olay, geçen yıl ağustos ayında Dalyan Mahallesi 40463 Sokakta meydana geldi.  Fırıncı Sebahattin Gülbahar, aynı sokakta fırın açmak için kiralık dükkan arayan meslektaşı Erdal Üstüner ve beraberindeki ortağı Yunus Ayaz ve çalışanı Murat Şahin'e tabancayla ateş etti.

Yaralılardan Erdal Üstüner kaldırıldığı hastanede doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Diğer yaralılar da tedavilerinin ardından taburcu oldu. Kaçan Sebahattin Gülbahar ise Ankara'da bir kafede otururken yakalandı ve tutuklandı.

DURUŞMADA 'EKMEĞİMLE OYNADILAR' OYNADILAR DEDİ

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Gülbahar, karar duruşmasındaki savunmasında pişman olduğunu belirtti. Gülbahar, ifadesinde, ''Pişmanım, ben hak etmedim. Ekmeğimle oynadılar. Beraatımı talep ederim" dedi.

Mahkeme heyeti, Gülbahar'a, kasten öldürme suçundan 25 yıl, Yunus Ayaz ve Murat Şahin'e yönelik 'öldürmeye teşebbüs' suçlarından toplam 15 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Gülbahar ayrıca, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunu'na muhalefet suçundan 10 ay olmak üzere toplam 41 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.