İstanbul Barosu'na bağlı olan ve on binlerce takipçisi bulunan avukat Buket Nurşah Tekışık'ın, Çağlayan Adliyesi'nde görevli bir savcının odasında çektirdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşması gündem oldu.

Yorumların ardından hesabını kapatan Tekışık, "Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. O fotoğrafın altında paylaştığım söz de bir kitap sözü" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çağlayan Adliyesi’nde çektirdiği fotoğrafları tepki çeken avukat Buket Nurşah Tekışık ve fotoğrafların çekildiği odanın sahibi savcı hakkında konuştu.

SAVCININ GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Tunç, savcı hakkında soruşturma başlatıldığını, avukat hakkında ise suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi. Barolar Birliği'ne de disiplin açısından soruşturulması için dosya gönderilen avukat Buket Nurşah Tekışık için İstanbul Barosu tarafından da soruşturma başlatıldı. 

Savcı hakkında tutanak düzenlenerek Hakimler ve Savcılar Kuruluna işlem yapması için gönderildiği ve savcının görev yerinin değiştirildiği öğrenildi. 

Avukat Buket Nurşah Tekışık, fotoğrafın altına "Ben asla kaybetmem ya kazanırım, ya öğrenirim" yazmıştı.