Çaykur Rizespor'un başarılı teknik direktörü İlhan Palut, sözleşmesinin sezon sonunda sona ereceğini belirtmesine rağmen, takımdan ayrılma niyetinde olmadığını vurguladı. Palut, "Hiçbir zaman buradan ayrılacakmış gibi düşünerek çalışmıyoruz. Bu zaten doğru değil. Biz burada bütün planlamaları yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Mehmet Cengiz Tesisleri'nde basın mensupları ile bir araya gelen İlhan Palut, herkese Ramazan Bayramı'nın mübarek olmasını diledi. Süper Lig'in 32. haftasında 14 Nisan Pazar günü Antalyaspor ile kendi sahalarında karşılaşacaklarını hatırlatan Palut, Laine, Benhur Keser ve Mithat Pala gibi önemli oyuncularının sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyeceklerini açıkladı.

Ligde kalan son yedi maça odaklandıklarını belirten Palut, "İlk rakibimiz Antalyaspor. Gerçekten potansiyeli yüksek oyunculara sahip özellikle uç bölgesinde. Çok çok tecrübeli bir teknik direktörü olan güçlü bir ekip. Çok iyi hazırlanmamız, yüksek tempoda oynamamız, çok iyi mücadele etmemiz gerekiyor." dedi.

Son dönemde İstanbulspor ile deplasmanda elde ettikleri galibiyetin ardından, artık daha istikrarlı bir galibiyet serisi yakalama niyetinde olduklarını ifade eden Palut, "İstanbulspor karşısında uzun bir aradan sonra deplasman galibiyeti aldık. Artık devamlılığı olan galibiyet serisi yakalamak istiyoruz. Pazar günü puanlar için elimizden gelen bütün mücadeleyi ortaya koyacağız." ifadelerini kullanarak, Antalyaspor karşısında da tüm güçleriyle mücadele edeceklerini belirtti.

"AYRILACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞMIYORUZ"

Palut, sözleşme süresinin sezon sonunda biteceğinin hatırlatılması üzerine, şu değerlendirmede bulundu:

Hiçbir zaman buradan ayrılacakmış gibi düşünerek çalışmıyoruz. Bu zaten doğru değil. Biz burada bütün planlamaları yapıyoruz. Olay şu boyutta değil, 'Hocam kontrat için oturalım şartları konuşalım.' Ben ligde maçlar devam ederken bunun için uygun zaman olduğunu düşünmüyorum. Zihnen burada bütün planlamaları yapıyorum orta vade en azından ama en büyük ağırlığı, en büyük konsantrasyonumu bugüne veriyorum. Dediğim gibi yönetim kurulu ile aramızda hiçbir sorun yok. Şehirle, camiayla hiçbir sorunumuz yok. Her şey güzel gidiyor ama dediğim gibi sadece bunun resmi kontrat kısmını konuşmaya başlamadık. Zaten işin en kolay kısmı orası. Şu an için hiçbir sıkıntı yok. Benim bu duruma konsantrasyonum yok ama böyle bir gündemin de olduğunu biliyorum. Yönetim kurulu başta olmak üzere hepimiz, 'Bu seneyi en iyi nerede bitirebiliriz?' konsantrasyonu içindeyiz.

"BİZ DE DAHİL OLMAK ÜZERE..."

Süper Lig'in kritik dönemine girilirken, ligdeki her puanın büyük önem taşıdığına dikkat çeken Palut, "Artık her takımın yarım puana bile ihtiyacı var. Ligde 7-8 üst sıralardaki dört takımı çıkardıktan sonra diğer grubun bir anda hem ilk 5-6'yı zorlaması hem de küme düşme pozisyonuna girmesi muhtemeldi. Bugüne geldiğimiz zaman 3-4 takım biraz daha 'Acaba ligin üst tarafında, 5-6'ncı bitirebilir miyiz?' düşüncesini kendilerine hedef olarak seçti. Biz de dahil olmak üzere alt taraf ile puan olarak fark oluştu. Kalan maçlar büyük oranda rakiplerimizle ama şu anda sadece Antalyaspor maçına odaklanmış durumdayız." şeklinde konuştu.

"MAÇ MAÇ BAKMALIYIZ"

Avrupa kupaları için yarışın getirdiği baskı hakkında da konuşan Palut, takımın genç kadrosu üzerindeki etkisine dikkat çekti. "Çok güzel bir heyecan ama Avrupa stresini genç takımın omuzuna çok erken bıraktık. Bence maç maç bakmalıyız. Yapabileceğimizin en iyisini yaparsak geleceğimiz nokta belli." diyerek, adım adım ilerlemenin önemini vurguladı.

"BİZ SAHA İÇİNE ODAKLANIYORUZ"

Ayrıca, Türk futbolunun içinde bulunduğu gerilimli atmosfere değinen Palut, odaklarının yalnızca saha içi mücadele olduğunu belirtti:

"Keşke sahanın içindeki mücadeleye daha çok odaklanılsaydı ama bizi çok fazla etkilemiyor. Türk futbolunun birer paydaşıyız. Biz saha içindeki yarışa odaklanıyoruz. Geri kalan periyot buna aday. Son düzlükte sportif yarış devam eder ve biz de bu yarışta oluruz."