İstanbul Şişli'deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda saat 22.15 sıralarında, iddiaya göre; özel bir okulun toplu mezuniyet töreni sonunda, sahnedeki fotoğraf çekimi sırasında öğrenciler, öğretmenler ve velilerin üzerine dev led ekran düştü. Olayda 6 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

OKUL SAHİBİ GÖZALTINA ALINDI

Olayla ilgili okulun sahibi Erkan Şahin gözaltına alındı. Bir okul müdürü ve bir öğretmen de ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

"ÇOCUKLAR SAHNEDEYKEN ARKADAKİ EKRANLARI SÖKMEYE BAŞLAMIŞLAR"

Olay esnasında salonda bulunan velilerden Oya Kayaalp, mezuniyet ve yıl sonu gösterisinin ardından çocukların sahneye çıktığını söyledi.

Öğrenciler öğretmenleriyle fotoğraf çektirirken kendisinin de sahnede olduğunu kaydeden Kayaalp, "O sırada sahnenin eğildiğini gördüm, çocuklar ve veliler geri çekildiler. Bir veli ekranın altında kaldı, bacağından yaralandı. Onun çocuğu yerdeydi, aldım ve onu uzaklaştırdım" diye konuştu.

Kayaalp, kazanın ardından okul müdürü ile veliler arasında tartışma yaşandığını söyledi.

Olay nedeniyle herkesin şoke olduğunu belirten Kayaalp, "Çocuklar mezuniyet törenlerinde böyle bir şey yaşadı. Öğrencileri çıkışta gördüm, ufak tefek yaralanmaları vardı. Bir çocuğun söylediğine göre, çocuklar hala sahnedeyken arkadaki ekranları sökmeye başlamışlar'' ifadelerini kullandı.