Atatürk’ün adı bile korkuttu “Çöl Bedevilerini.”

Onur yoksunu herifler, Başkent Riyad’da oynanacak Süper Kupa finalinde, Atatürk’ün sözlerinin bulunduğu 100’üncü yıl pankartı ve üzerinde Atatürk fotoğrafı olan tişörtlere izin vermediler.

Atatürk’ün barış ve özgürlük sözlerinin bulunduğu pankartlar Suudi Arabistan yöneticilerine battı!

Tam bir utanmazlık...

Ülkelerini demir yumruk altında yönetenler, Cumhuriyet ve özgürlük sembolü Atatürk adının, ezilen cahil Arapları uyandırmasından korktular.

★★★

Fenerbahçe-Galatasaray arasındaki final maçının oynanması için seçilen Suudi Arabistan’ın yanlış yer olduğunu, Türkiye’nin 100’üncü yılına yakışmadığını defalarca yazmış, “Ne işimiz var, Cumhuriyet ve Atatürk karşıtı Suudi Arabistan’da?” demiştik.

İstanbul’daki konsolosluklarında, muhalif Arap gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı vahşice öldürüp onu kasap bıçağıyla doğrayarak asit fıçılarında eriten katil Suudilerle ne işimiz vardı?

Bizim düşüncesiz futbol yöneticilerimiz “bir avuç petro-dolar uğruna” Suudi Arabistan’da ısrar edip yüzyılın skandalına sebep olarak bunun utancını yaşadılar.

★★★

Atatürk, Türk ulusunun onurudur, gururudur. Atatürk’süz bir Türkiye düşünülemez.

Suudi’ler, paralarının gücüyle Türk ulusunu Atatürk’ten uzaklaştıracaklarını sandılar.

Haysiyet yoksunları, herkesi kendileri gibi sanıp, ulusların onurunu parayla satın alabileceklerini zannederler.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, çirkinlik ve hadsizlik karşısında olağanüstü bir duruş sergileyerek, bu haysiyet cellatlarına gereken cevabı verdiler.

Asalet timsali iki başkan, Türk ulusunun başını öne eğdirmedi. Suudilerin karşısında geri adım atmayıp “Atatürk olmazsa, biz de yokuz!” diyerek kupa finaline çıkmayıp, Suudi Arabistan’ın utanmaz yetkililerine ders verdiler!

İnanın gözlerim yaşardı!

Galatasaray-Fenerbahçe taraftarları çekişebilir, rekabet sonucu araları bozuk olabilir ama ulus olarak kanımız bozuk değildir.

Milli duygularımız güçlüdür. Türk ve Atatürk düşmanlarına karşı birleşir, birbirimize kenetleniriz. Çünkü biz, Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Ali Koç’u, Dursun Özbek’i ve iki büyük kulübümüzün tüm taraftarlarını içtenlikle kutluyorum. Bedevilere “şeref dersi” verdiniz.

Sarıgül, seçmenine hesap verdi 

CHP Erzincan’da uzun yıllardır milletvekili çıkartamıyordu. Mustafa Sarıgül kişisel çabalarıyla seçilip CHP’ye iki milletvekilliğinden birini kazandırdı.

Seçimden bu yana 7 ay geçti. Sarıgül, yıl biterken ayrıntılı bir raporla, saygı duyduğu seçmenine yaptıklarını anlattı. Bence her milletvekili bunu yapmalı, seçmenine hesap vermeli!

Sarıgül’ün raporu özetle şöyle:

■ Erzincan’ın sesini duyurmak, sorunlarını çözmek için çalışıyorum.

■ Meclis’e 8 adet kanun teklifi verdim.

■ Ülke gündemi, bütçe ve Erzincan’ın sorunlarına ilişkim 8 konuşma yaptım. 12 Meclis Araştırma Önergesi verdim.

■ Meclis’te 20, Meclis dışında 23, toplamda 43 basın toplantısı yaptım.

■ 32 defa TV programlarına katıldım. 3749 defa ekranlarda ismim geçti.

■ Yazılı basında 4773 kez haber oldum.

■ Haftanın en az üç günü Erzincan’dayım. Erzincan daha iyi bir yere gelsin istiyoruz.

■ Çalışan, üreten bir Erzincan’dan dünyanın her ülkesine bir ürün satmamız lazım. Bu amaçla 2024 yılını “Can Erzincan Yılı” ilan ediyoruz. 

■ 2024 yılında can Erzincan’ı dünyada tanımayan inşallah kalmayacak.

■Erzincan’a döviz gelecek, para gelecek, turist gelecek, yatırım gelecek, iş gelecek, aş gelecek.

■ Plakamız 24, ayarımız 24, gelen yıl 2024. Erzincan yılı hayırlı olsun.

GÜNÜN SÖZÜ

Zaman ırmak gibi akar, yıllar biter ama dertler bitmez!