MKE Ankaragücü'nün teknik sorumlusu Emre Belözoğlu, Süper Lig'in 22. haftasında Fatih Karagümrük ile oynadıkları ve 2-0 kazandıkları karşılaşmanın ardından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Belözoğlu, takımın üst sıralara doğru ilerleme arzusunda olduğunu belirtti.

Maç sonrası gerçekleştirilen basın toplantısında Belözoğlu, kazanılan üç puanın önemine değinerek, "Geldiğimiz günden bugüne oyuncuların enerjisi beni ve ekibimi çok mutlu ediyor. Kazanmak değerli ve önemli. Antalyaspor maçından sonra yenildiğimiz Trabzonspor maçı dahil her maçı kazanabilirdik. Kendi gücümüze göre büyük bir ivme yakaladık. Oyuncu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Biz bu yolda devam edeceğiz, elimizden geldiğince puanları toplayıp ön bloktaki takımlardan biri olacağız." dedi.

Transfer politikalarına da değinen Belözoğlu, takıma katılacak oyuncular konusunda seçici olduklarını söyledi. Belözoğlu, "Oyuncu konusunda ince eleyip sık dokuyoruz. Daha hazır oyuncular istiyoruz. Aslında şu ana kadar 3-4 oyuncu getirebilirdik ama nokta atışı yapmak istiyoruz. Bazı oyuncular Türkiye'de ligimizi tercih etmiyor. Ne yazık ki FIFA'da en çok dosyası olan ülke Türkiye. Bu yüzden birçok oyuncu, yüksek bedeller ödemediğimiz sürece gelmiyor. Türk futbolu bunu kabul etmeli. Her sene yüzlerce dosya olursa, bu ülkeye büyük paralar almadan oyuncu gelmez. Beklediğimiz bir iki oyuncuyu ikna edemedik ancak birçok planımız var." ifadelerini kullandı.

"ANKARA'YI BİLSELER, GELMEK İSTERLER"

"Inter'den transfer yapmayı düşünüyor musunuz?" şeklindeki soruya Belözoğlu, şu yanıtı verdi:

Özellikle Inter gibi takımlardaki oyuncular burayı bilse, Ankara'yı bilse takdir eder, gelmek ister. Ancak biz 6 ay için 1 milyon Euro para veremeyiz. En doğru oyuncuyu arıyoruz. Devre arası transferleri risklidir. Kulübümüze maddi anlamda en az külfeti oluşturarak en iyi katkıyı verecek isimler katmak istiyoruz. Bir iki oyuncuyla bitme aşamasına geldik.

"KADIKÖY'DE OYNAMAK ZORDUR"

Emre Belözoğlu, hafta sonu Fenerbahçe ile yapılacak lig maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Belözoğlu, "Fenerbahçe ligin lideri ve yüksek kalitede oyuncuları var. Ligin en iyi kadrosuna sahip iki takımdan birisi. Galatasaray ve Fenerbahçe en iyi iki kadroya sahip. Kadıköy'de oynamak zordur, bireysel olarak benim için de zordur. Oraya yine kendi planlarımız, kendi doğrularımızla gideceğiz. Ankaragücü'nü en iyi şekilde temsil edeceğiz. Biz her maça galibiyet için çıkacağız. Zor bir maç bizi bekliyor. Senaryomuzu kazanmak üzere yapacağız." dedi.

"ONA 'GOLCÜ' DİYE SESLENİYORUM"

Takımın genç oyuncusu Ali Kaan Güneren'in son haftalarda gösterdiği performans artışı ve attığı goller hakkında konuşan Belözoğlu, oyuncuyu överek, "Ona 'golcü' diye sesleniyorum. Gelişimini görmek bizi mutlu ediyor. Uzun yıllar var önünde. İnşallah onla beraber bunları görürüz. Ankaragücü buradan çok değerli bir oyuncu çıkaracak. Artık oyuncu da yetiştirmemiz gerekiyor. Performansı gerçekten takdire şayan." ifadelerini kullandı.