Ergan Dağı Kayak Merkezi, Munzur Dağları'nın eteklerinde, 2970 metre rakımda, toplam 17 kilometre uzunluğundaki pistleri ile kayakseverleri ağırlıyor. Ardıçlı Gölü'nün kenarındaki kayak merkezinde, kar raftingi, yamaç paraşütü gibi sporlar da gerçekleştiriliyor.

Sezonu açan kayak merkezi, kayak tutkunları ile dolup taştı. Tatilciler burada hem kayak yapıyor hem de göl ve çevresinde manzaranın tadını çıkarıyor. Hafta sonları daha da hareketlenen kayak merkezi, şimdi de 19 Ocak'ta başlayacak sömestir tatiline hazırlanıyor. Öğrenciler ile ailelerini ağırlayacak kayak merkezinde, eğlenceli programlar düzenlenecek.

Kayak merkezinde snowboard yapan Emrah Tepe, kar kalitesinin çok güzel olduğunu söyledi.

Gümüşhane'den kayak merkezine gelen Volkan Şimşek de "Ortam mükemmel. Pistler harika. Her türlü kayak çeşidi için uygun pist var. Hatta yamaç paraşütü yapan arkadaşlar da var. Rüzgar uygun olduğu zaman paraşüt de yapabiliyorlar. Snowboard yapıyorum, bu benim için daha eğlenceli" dedi.

Hafta sonları fırsat bulduğu zaman kayak merkezine geldiğini söyleyen öğrenci Nimet Asel Doğan ise "3 senedir kayak ile uğraşıyorum. Erzincan'ın kayak pisti gerçekten çok güzel" diye konuştu.