Galatasaray yeni sezonun transfer politikasını çizmek için Avrupa Futbol Şampiyonası’nı bekliyor.

Galatasaray yönetimi, Almanya’nın ev sahipliğindeki EURO 2024’te pek çok yıldızının görücüye çıkacağını ve bazılarıyla yolların ayrılabileceğini ön görüyor. Halen takımın önemli isimlerine ciddi teklifler geliyor. Dursun Özbek yönetimi ise bu teklifleri ya geri çeviriyor ya da beklemeye alıyor. Hedef, EURO 2024 ile birlikte transfer gelirini artırmak. Bu oyuncularının sözleşmelerinin devam etmesi ya da kontratlarının uzatılması da Galatasaray’ın elini güçlendiriyor.

İŞTE O İSİMLER

  • Kerem Aktürkoğlu

A Milli Takım’da en büyük beklentinin olduğu isimlerden. Halen 15 milyon Euro’luk teklif var. Almanya’da göstereceği performansla bunun 25 milyon Euro seviyesine çıkması beklenecek.

  • Nicolo Zaniolo

22.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu bulunsa da Aston Villa Kararsız. Zaniolo, İtalya ile başarı kazanırsa İngiliz ekibi söz konusu rakamı ödemeyi kabul edebilir.

  • Barış Alper Yılmaz

Serie A ekipleri Lazio ve Napoli’nin yakından ilgilendiği bu futbolcunun Avrupa Futbol Şampiyonası vitrininde kendini gösterip değerini 20 milyon Euro seviyesine çıkarması işten bile değil.

  • Victor Nelsson

Danimarka ile EURO 2024’te boy gösterme ihtimali var. Kulübün gelir beklentisi 20 milyon Euro’luk dolayında. Üzerine çıkılması halinde düşünmeden kabul edilecek.

  • Abdülkerim Bardakcı

Galatasaray'ın kurmayları, yerine aynı ayarda bir yerli isim bulmadan Abdülkerim’i bırakmaya soğuk. Ancak 15 milyon Euro dolayında bir teklif gelirse işler değişecek.

  • Kaan Ayhan

2.8 milyon Euro’ya transfer edildi ancak sarı-kırmızılı yönetime göre değeri çok daha fazla. Almanya’dan teklifler de var. 10 milyon Euro satış hedefi belirlendi.

  • Yunus Akgün

Leicester City’nin 9 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanması beklenmiyor. Son A Milli kadroda bulunan Yunus’un şampiyonada oynaması halinde satılma ihtimali artacak.