Ekvador'da çiftliğine düzenlenen baskında kaçırılan İngiliz milyoner Colin Armstong, 4 gün sonra kurtarıldı.

Aynı zamanda eski bir diplomat olan 78 yaşındaki Armstrong, genç sevgilisi Katherine Paola Santos ile beraber cumartesi günü evine düzenlenen baskında polis kılığına girmiş silahlı çete üyeleri tarafından kaçırılmıştı. Armstrong'un çeteye haraç ödemeyi reddettiği için kaçırıldığı ortaya çıkmıştı.

15 silahlı kişi tarafından çiftlikten sürüklenerek götürülen iş insanı son olarak bir araca bindirilirken görüntülenmişti. 

Ekvador polisi, Armstrong'un bugün bulunduğunu açıkladı. Ekvador Emniyet Müdürü Cesar Augusto Zapata Correa, Armstong'un bir yol kenarında bulunduğunu ve durumunun iyi olduğunu belirtti.

Bu arada iş insanının sevgilisi Santos'un üzerindeki bombaların imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildiğini gösteren bir video da sosyal medyada paylaşıldı.

Polis, üzerinde patlayıcılarla Armstrong'un oğlunun evine gönderilen ve bomba imha ekipleri tarafından kurtarılan Santos'un çeteyle bağlantılı olduğundan şüpheleniyor.

İddialara göre kaçırma olayını gerçekleştiren çete, yeni üyelerini pişmemiş insan kalbi yemeye zorlayan Meksikalı bir kartelle de bağlantılı.

Bu karmaşık kaçırma olayını çözmeye çalışan polis, vahşi yöntemleriyle tanınan Los Tiguerones kartelinin bazı üyelerini gözaltına aldı.