Sözcü Plus Giriş

Ayşen Gruda’dan Hülya Koçyiğit’e cevap: Kamçıyla mı dövsünler?

Duayen sanatçı Ayşen Gruda, geçtiğimiz günlerde Hülya Koçyiğit'in "Ne baskısı, bilakis Türkiye’de herkes fazla özgür" açıklamasını, "Sevgili Hülya, daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi? Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın. Kendisine teşekkür ederiz bu pek engin düşüncelerini bizimle paylaştığı için. Ama bunları lütfen kendine saklasın. Çok seveni var, eski bir sanatçı. Bu laflar hiç hoş değil. Benim çok tuhafıma gitti" şeklinde yorumladı.

Güncellenme: 14:40, 24/02/2018
Ayşen Gruda’dan Hülya Koçyiğit’e cevap: Kamçıyla mı dövsünler?

Posta’nın haberine göre; Ayşen Gruda, genç isimlerden Gupse Özay'ı beğendiğini, Gülse Birsel’in de yazar olarak komedinin aritmetiğini çözmüş bir kadın olduğunu açıkladı.

“Geride kalan her şeyi unuturum. Arkana bakarak yürürsen düşersin. Hep bir geriye bakma hali… Nedir bu Türk milletinin geçmişle imtihanı? Adı üstünde. Geçmiş gitmiş. Bu millet geriye baka baka ne hallere geldi. Görüyoruz” diyen Gruda’nın açıklamaları şöyle:

“(Büyüyünce Ayşen Gruda olmak isteyen bir çocuk) Okusun, araştırsın. Ezbere yaşamasın. Kendi doğrularını kendi bulsun. Bol bol Nietzsche okusunlar mesela. Meşhur bir lafı vardır: “Pişmanlık bir köpeğin taşı dişlemesi gibi bir şeydir” der. Geriye bakmasınlar. Hep ufukta olsun gözleri. Ben gençlerimizden umutluyum hâlâ.

İlginizi ÇekebilirHülya Koçyiğit: Ülkede baskı yok aksine herkes fazla özgürHülya Koçyiğit: Ülkede baskı yok aksine herkes fazla özgür
‘BENİM İŞİM MUHALEFET’

“İyi bir şey yapılıyorsa alkışlamayı da bilirim. Ama benim işim muhalefet. Beni eleştirenler de her zaman başımın tacıdır. Bir yerde herkes beni alkışlıyorsa, hiç eleştirmiyorsa oradan hemen kaçarım. ‘Sen yeter ki ol. Çıkıp şurada dursan bile olur’ diyenden korkarım. Allah muhafaza, gerçek zannederim. Bakın iyi bir muhalefet partimiz yok diye ne durumdayız! Güçlü bir muhalefet partimiz olsa her şey farklı olabilirdi.

Ben idama karşıyım. Ama (kadınlara, çocuklara ve hayvanlar yönelik taciz) okuyunca çıldırıyorum. Yetişkin iki insan arasında bir takım hisler gelişir ve karşılıklı rızalarıyla birlikte olurlar. Hayvanlarda bile bu böyle. Ben doğayı müthiş gözlemlerim. Ama onların bile bir birleşme yaşı var. Koca koca adamlar kendi çocuklarına… Ayıp. İşte bu çok büyük bir günah! Çok ağır cezalara tabii olmalılar.


‘SOSYAL MEDYAYI HİÇ SOSYAL GÖRMÜYORUM’

Sosyal medyayı hiç sosyal görmüyorum. Yani hayatında yüzünü görmediğin insanları bir şeyin poposuna sokup çıkarmak sosyal olmak değildir. Kullanmıyorum. Hiç de merak sarmadım. Şu kadarını söyleyeyim. Ben telefonda Ayşe'yi arayacaksam, Ayşe'nin üstüne gelip tuşa basmam. Ezberimdedir. Numarayı yazar öyle ararım.”

Bakın Elon Musk diye bir adam var. Hafif ‘tırtıngen', delinin teki. ‘Geleceği yönlendiren adam’ deniyor. Uzay teknolojileri üretiyor. Millet çığlık çığlığa bağırıyor, ‘Elon bizi uzaya götür’ diye. Niye? Haklılar. Ben onun yerinde olsam tüm insanların Mars'ta kendine yer temin etmesi için yardımcı olurum. Kurtuluş Mars'ta. Dünya yok olmak üzere.

‘ÇAPKIN OLSUNLAR’

Kızım Elvan'ın babası (Yılmaz Gruda) gibi bir tane daha adam çıkmadı karşıma. Sırf evlenmiş olmak için evlenilir mi? Sen birey olarak var olamazsan, sürü nereye çekerse oraya gidersin. Bence kadınlarımızın bir özeleştiri yapması gerekiyor. Niye bu baskıya izin veriyorlar?

Herkese tavsiye ederim. Çapkın olsunlar. Özellikle anne babalara bu lafım. Bırakın şu çocukların yakasını. Hem kız çocukları hem erkek çocukları rahat rahat flört edebilsinler. Ne güzel bir şey. Flört ede ede doğruyu bulacak çocuklar. Ve lütfen erkek anneleri de oğullarına, ‘Sen erkek adamsın. Erkekler ağlamaz’ deme işini bitirsinler. Erkek çocuklarına önce insan olduklarını öğretmek gerekiyor. Ç..klerinin ucuna takılıp gitmesinler. Hayat boyu bir arpa boyu yol alamıyorlar bu yüzden. Ama başarılı adamlara bakın. Hiç öyle değillerdir.

‘8 BİN 500 FLÖRTÜM OLMUŞTUR’

Bu saatten sonra flört edersem torunum üzülür. Geçenlerde, ‘Evleniyorum’ diye şaka yapayım dedim. Duvara zor yaslandı evladım, bayılıyordu. Ama geçmişte 8 bin 500 flörtüm olmuştur herhalde. Bir bütün olarak görürüm. Kulağının memesi ne güzel deyip de herife saldırmam. Zekası, duruşu önemli. Yoksa çok yakışıklı salak erkek, dünya güzeli salak kadın gördüm. İki dakika dayanamam salaklara. Öyle kolay değil beni etkilemek.

İlginizi ÇekebilirAyşen Gruda 'Ben halkı hiç kandırmadım'Ayşen Gruda 'Ben halkı hiç kandırmadım'