Birce Akalay LÖSEV elçisi oldu

Hem ‘Siyah Beyaz Aşk’ dizisi hem de ‘7 Kocalı Hürmüz’ oyunuyla bu sezon dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu Birce Akalay, yıllardır lösemili çocuklara umut olan ve bu sene 20’nci yaşını kutlayan LÖSEV’in elçisi oldu. Geçtiğimiz günlerde LÖSEV’in atölyesine girerek bez bebekler tasarlayan Akalay’ın hazırladığı pek çok ürün yakında LÖSEV yararına satışa sunulacak.

Birce Akalay LÖSEV elçisi oldu

Bu sezon hem ekrandaki hem de tiyatro sahnesindeki performansıyla övgü alan başarılı oyuncu Birce Akalay, ‘Çocuklarımız Hayatımız’ sloganıyla bu sene 20'nci yılını kutlayan LÖSEV'in İyilik ve Umut elçisi oldu. Yakın zamanda LÖSEV Kurucu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ezer ve lösemili çocuklarla bir araya gelen Akalay, geçtiğimiz günlerde LÖSEV'in atölyesinde gönüllü annelerle bir araya gelerek birbirinden güzel bez bebekler tasarladı. Annelerle sohbet eden ve onlarla beraber tüm günü atölyede çalışarak geçiren yetenekli oyuncunun hazırlayacağı bez bebekler, çantalar, yastıklar gibi pek çok ürün yakında LÖSEV dükkanlardan ve kurumun online satış mağazasından satışa sunulacak.

‘DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR’ 

Buluşmada çocuklarla bol bol oynayıp fotoğraf çektiren Akalay, “Burada gösterdiğim varlık onların moralleri ve sağlıkları için hayati bir önem taşıyor. Bu sorumluluğu alırken dakika düşünmedim. Daha da yapacak çok işimiz var” dedi.

Yakın zamanda LÖSEV'in Lösemili Çocuklar Köyü'nü ve Ankara'daki hastanesi LÖSANTE'yi ziyaret etmeye hazırlanan Akalay, “Lösemiyi kader olmaktan çıkaran bu dünya standartlarındaki kurumun mucizeleri hep gönüllüleri sayesinde gerçekleşmiş. Onların hepsine yürekten minnettarım ama yetmez daha çok gönüllüye ve bağışa ihtiyacımız var daha çok umut olabilmek için” diyerek herkese LÖSEV'e destekte bulunmaları konusunda çağrıda bulundu.

birceakalay-bulten2

Sözcü ölüm ilanı gelirlerinin %15'i bir çocuğumuza hayat verebilir! Sözcü'den LÖSEV'e büyük destek! İlginizi Çekebilir Sözcü ölüm ilanı gelirlerinin %15'i bir çocuğumuza hayat verebilir! Sözcü'den LÖSEV'e büyük destek!
Birce Akalay: Oyuncu olmasaydım... İlginizi Çekebilir Birce Akalay: Oyuncu olmasaydım...