Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
En ‘Baba’ sahne açıldı
En ‘Baba’ sahne açıldı
Şevket Çoruh’un 7 klasik otomobilini, 3 evini satıp 7 milyon TL kredi çektiği ve toplam 17 Milyon TL'ye mal ettiği Kadıköy’deki tiyatrosu Baba Sahne, ustası Savaş Dinçel’in 75. doğum gününde açıldı.
Kültür Sanat 3 Nisan 2017 - 07:42

Müjdat Gezen'in, Dümbüllü'nün tulûat fesini Şevket Çoruh'a devrettiği anlamlı ve duygusal gecede; Türker İnanoğlu, Müjdat Gezen, Mustafa Alabora, Zafer Ergin, Bihter-Barış Dinçel, İlker Ayrık, Günay Karacaoğlu, Ozan Güven, Demet Evgar, Ecem Özkaya-Mustafa Üstündağ, Zuhal Olcay, Timur Acar, Şükran Ovalı-Caner Erkin, Özgür Ozan, Olgun Toker, Melis Birkan, Alican Yücesoy, Kenan Ece, Canan Ergüder, Kıraç, İlhan Şeşen, Dolunay Soysert, Erkan Can gibi isimler Çoruh’u yalnız bırakmadılar.

baba

Tiyatrosuna ‘Baba Sahne’ adını vermesini ‘Kendimizi yetim hissetmemek için’ diye açıklayan Çoruh, Baba Sahne'nin perdelerini, 2007'de hayatını kaybeden usta oyuncu Savaş Dinçel'in vefatının 10. yılında, 75. doğum gününde; Dinçel'in oğlu Barış Dinçel, eski öğrencileri, torunu ve torunları sayılan, öğrencilerinin çocuklarıyla birlikte açtı.

dolunay-soysert

SAVAŞ DİNÇEL ÖDÜLLERİ 10. KEZ SAHİPLERİNİ BULDU

Sunuculuğunu Çoruh'un yakın dostu, Dinçel'in eski öğrencilerinden İlker Ayrık'ın üstlendiği açılış gecesinde, usta oyuncunun doğum günü sahnede hep birlikte kutlandı. Öğrencileri sahnede, Savaş Dinçel'in ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ oyununda seslendirdiği ve sözleri kendisine ait olan ‘Bir Sanatkar Asla Ayı Değildir’ şarkısını söylediler, ardından Dinçel'in doğum günü pastasını kestiler. Savaş Dinçel için özel olarak hazırlanan video gösteriminin ardından, her yıl aynı tarihte Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından tiyatro alanında verilen Savaş Dinçel Ödülleri de 10. kez sahiplerini buldu.

erkan-can-4

GECENİN SÜRPRİZİ MÜJDAT GEZEN’DEN GELDİ

En İyi Kadın Oyuncu seçilen Demet Evgar, ödülünü Mustafa Alabora'dan alırken; En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Aliye Uzunatağan, Erdal Beşikçioğlu adına menajerine takdim etti.

demet-evgar

En İyi Yazar ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazanan Ferhan Şensoy, oyunu nedeniyle geceye katılamazken ödüllerini Şensoy adına Ortaoyuncular'ın müdürü Mustafa Gültekin aldı. Baba Sahne'nin zorlu ve eğlenceli hazırlık sürecini anlatan videonun da davetlilerle paylaşıldığı gecede duygusal bir konuşma yapan Şevket Çoruh, kendisine destek verenlere ve emeği geçenlere, özel olarak hazırlanan plaketlerle teşekkür etti.

kenan-ece-canan-erguder-1

Gecenin son sürprizi ise Müjdat Gezen'den geldi. Gezen, İsmail Dümbüllü'nün kendisinde bulunan tulûat fesini, eski öğrencisi Şevket Çoruh'a devretti.

mujdat-gezen-1

‘ŞEVKET KAHRAMANLIK YAPTI’

Geceye katılan Müjdat Gezen “Keşke beni örnek almasaydı. Ben ona ‘Dediğimi yap, yaptığımı yapma’ dedim. Ama o yaptı. Bu çok zahmetli bir iş. 6 ay çalışıp 12 ay maaş ödeyecek. Onun yaptığı kahramanlık. Onu kutluyorum. Onunla gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

fescem-davran-1

TİYATRO AÇACAK

Cem Davran, “Şevket’le gurur duyuyoruz. Onunla mutluluğunu yaşamak için buradayım. Bu yıl içerisinde ben de bir tiyatro açacağım” dedi.

ozgur-ozan-derin-deniz-ozan-1ozgur-ozanzafer-erginzuhal-olcay
Son güncelleme: 08:09 - 03.04.2017