Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seyyal Taner: “Müzik dünyası tıkanmış”
Seyyal Taner: “Müzik dünyası tıkanmış”
Türk pop ve rock müziğinin efsane isimlerinden Seyyal Taner, 7 yıl aradan sonra 'Aşıklar' albümü için stüdyoya girdi. Plak ve Ben etiketiyle raflardaki yerini alacak olan albümde, Kurtulan Ekspres müzikleriyle Seyyar Taner’e eşlik etti. Kayıtlar Beyoğlu Babajim Stüdyoları’nda gerçekleşti.
Kültür Sanat 7 Kasım 2019 - 11:51

Albümle ilgili olarak konuşan Seyyal Taner, “Tıkanmış olan müzik dünyasında belki başka bir vizyon getirir. Şimdi herkes türkü söylüyor. Çok moda oldu. 40 sene evvel türkülere rock tarzında aranje ederek turnede söylüyordum. Bunlar türkü değil. Ozanların yüreğinden çıkmış sesler. Aşık Veysel'den Yunus Emre'den Mevlana'dan Karacaoğlan'dan Pir Sultan Abdal'dan bir sürü eserleri bir araya getirdik. Kendi rengimizle alakalı bir sound dışarıya çıktı. Bu bir rock albümü değil. 70'lerin soundunu bugünün üslubuyla yaptık. Bugünkü 70'ler olsaydı ne olurun cevabı bu albümde” dedi.

“GENÇLER GÜZEL İŞ YAPIYORLAR”

Şimdiki şarkıların kalıcı olmadığını ifade eden Taner, “Şimdiki duygular çok uçup giden duygular. Her şey çok hızlı tüketildiği, biyonikleştiği, metalikleştiği için çok hızlı değişime uğruyor. O kalıcılığı sağlamak için insanların kalbini titretmek lazım. Bunun içinde sahici olmak lazım.” diye konuştu. Son olarak günümüz genç şarkıcılarını takip etmeye çalıştığını belirten usta sanatçı, “Gençler güzel işler yapıyorlar ama daha emek sarf etmek lazım. Ufku açacak yeni bir şeyler lazım” dedi.