Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türk yazarı ve şairine 8 ödül birden
Türk yazarı ve şairine 8 ödül birden
İtalya’da Rönesans’ın aydınlanma kenti olarak bilinen Floransa’da her yıl düzenlenen VII Premio Letterario Internazionale Poesia Narrativa Saggistica Citta'di Sarzana 2019 öykü ve şiir dalında verilmekte olan edebiyat ödülleri ülkemizden yazar ve şair Serpil Devrim'e verildi.
Kültür Sanat 15 Haziran 2019 - 13:06

Her ülkeden çok sayıda katılımın olduğu bu ödülleri alan sanatçımız Serpil Devrim geçtiğimiz günlerde İtalya'ya giderek düzenlenen törene katıldı.
Edebiyat ödüllerini Floransa'nın dışında Roma'daki IV Edizione Del Premio Internazionale Verbumlandiart (Galatone) ödüllerini şiir ve öykü dalında, Napoli'de VI Edizione Del Concorso Internazionale Di Letteratura Madonna Dell'arco ödüllerini şiir ve öykü dalında, Montesilvano/Pescara'da Unıversum Academy-İsviçre'nin düzenlediği XX Edizione del Premio Letterario Internazionale Universum Academy Swıttzerland şiir ve öykü ödüllerini alarak İtalya'nın saygın edebiyat kurullarından toplam 8 ödülü ülkemize getirdi.
İsviçre adına düzenlenen XX Edizione del Premio Letterario Internazionale Universum Academy Swıttzerland'dan aldığı ödüllerinin yanı sıra ödül töreninden bir gün önce düzenlenen törenle fahri doktora ve barış elçiliği ünvanları sanatçımız Serpil Devrim'e verildi.
Yazar ve şair Serpil Devrim'in VII Edizione del Premio Letterario Citta Di Sarzana/ 2019-İtalya Öykü ve şiir Ödülü de aldığım açıklandı. Tören Temmuz ayında yapılacak. Serpil Devrim ayrıca Romanya'da 2019 Nisan ayında düzenlenen Campionat European de Poezie 2019 Seçici Kurul Avrupa Şiir Özel Ödülü'nü de almıştı. İtalya'dan ödüller kazanan Serpil Devrim'in öykü ve şiirlerinin İtalyanca çevirilerini dünyaca ünlü sopranomuz Burcu Bükem Kuru ve Laura Yalli yaptı.