Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Ailesine ihanet etti!
100. Bölüme özel Ukrayna Kiev'den sunduğumuz 'Sinefilm Rehberi'nde yine birbirinden güzel filmleri sizlere tanıtıyoruz. 2017 yılının en çok merak edilen filmlerinden biri olan 'Hızlı ve Öfkeli 8' vizyondaki yerini aldı. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 14 Nisan 2017 - 11:01

Aylardır beklenen ve tüm serisi soluk soluğa izlenen ‘Hızlı ve Öfkeli 8’ bu hafta beyazperde de yerini alıyor. Serinin son filminde suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom'u hedef almış durumdadır. Dom’u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom’u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom’u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir. Filmin başrol oyuncuları Vin Diesel ve Dwayne Jhonson. Yönetmen koltuğunda ise F. Gary Gray oturuyor.

Serinin son filminde suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir.

KATİLLERİN SIRADAKİ KURBANI…

Gerilim film seven izleyiciler için bu hafta ‘Dehşet Odası’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Punk rock grubu Ain’t Rights’ın, Amerika’nın kuzeybatısında yaptıkları turnede bir sonraki durağı Portland’dır. Ancak konser son anda iptal olur, grup bunun yerine ormanın içinde, gözden uzak bir mekanda sahneye çıkmayı kabul ederler. Sahne aldıkları bar, Neo-Naziler’in uğrak mekanı olan bir yerdir. Bu Neo-Naziler’in Emily adında genç bir kızı öldürdüğünü gören grup üyeleri ve Emily’nin arkadaşı Amber, cinayete dair bütün delilleri ve tanıkları ortadan kaldırmak isteyen katillerin sıradaki hedefi olacaktır. Yönetmen koltuğunda ise Jeremy Saulnier oturuyor.

Sahne aldıkları bar, Neo-Naziler'in uğrak mekanı olan bir yerdir. Bu Neo-Naziler'in Emily adında genç bir kızı öldürdüğünü gören grup üyeleri ve Emily'nin arkadaşı Amber, cinayete dair bütün delilleri ve tanıkları ortadan kaldırmak isteyen katillerin sıradaki hedefi olacaktır.

KİMSENİN CİDDİYE ALMADIĞI BİR ADAM…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Yaşamak Güzel Şey’ filmin oyuncu kadrosunda Günay Karacaoğlu, Zihni Göktay, Yasemin Conka ve Recep Renan Bilek var. Filmde, Etrafındaki herkesten sürekli azar işiten, kimsenin ciddiye almadığı bir adam, yaşadığı şanssız bir olayın ardından içinde bulunduğu hayatı ve dayatılan sistemi sorgulayınca, hayatta göremediği birçok güzelliği keşfetmeye, yaşamdan tat almaya başlar. Müfit adeta bir anti kahramana dönüşmüştür. Yönetmen koltuğunda ise Müfit Can Saçıntı oturuyor.

Etrafındaki herkesten sürekli azar işiten, kimsenin ciddiye almadığı bir adam, yaşadığı şanssız bir olayın ardından içinde bulunduğu hayatı ve dayatılan sistemi sorgulayınca, hayatta göremediği birçok güzelliği keşfetmeye, yaşamdan tat almaya başlar.

GİZEMLİ ÖLÜM VAKALARINI ARAŞTIRAN İKİ MEMUR…

‘Otopsi’ filminin yönetmen koltuğunda Andre Ovredal oturuyor. Korku türündeki filmin konusu ise şöyle: Tony Tilden ve oğlu Austin Tilden gizemli ölüm vakalarını araştıran iki memurdur. Günün birinde, ölüm nedeniyle ilgili hiçbir ipucuna rastlayamadıkları genç ve güzel Jane Doe cinayetini araştırmaya başlarlar. Jane Doe’nun kimliğini tespit etmeye çalışırken edindikleri tuhaf ipuçları, onları bazı korkunç gerçeklere doğru sürükleyecektir.

Tony Tilden ve oğlu Austin Tilden gizemli ölüm vakalarını araştıran iki memurdur. Günün birinde, ölüm nedeniyle ilgili hiçbir ipucuna rastlayamadıkları genç ve güzel Jane Doe cinayetini araştırmaya başlarlar.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 14:41 - 14.04.2017