Vizyondaki filmler: Hayatına karşılık 17 milyon dolar istediler

'Dünyanın Bütün Parası' filminde dünyaca ünlü zenginlerden biri olan petrol milyarderi Jean Paul Getty'nin, torunu fidye için kaçırılıyor. Bu filmde Getty'nin fidyeyi ödemek istememesi sonrasında yaşanan olaylar konu ediniyor. İşte haftanın filmleri..

Vizyondaki filmler: Hayatına karşılık 17 milyon dolar istediler

Merakla beklenen gizem dolu ‘Dünyanın Bütün Parası’ filmde aramparça’ vizyonda yerini aldı. Filmde Amerika’nın sayılı zenginlerinden olan John Paul Getty’nin 16 yaşındaki torunu kaçırılır. Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. John Paul Getty Jr.’ın annesi Gail, fidye için milyarder kayınperderine gider ancak John Paul Getty cimriliğiyle ünlenmiş biridir ve fidyeyi fazla yüksek bulur. Oğlunun hayatını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün fabrikatör dede John Paul Getty ve fidye isteyen suçlular arasında ortak noktayı bulmak bir hayli zor olacaktır. Bu süreçte John Paul Getty Jr.’ın hayati tehlikesi her geçen saniye artmaktadır. Yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturuyor.

Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. John Paul Getty Jr.'ın annesi Gail, fidye için milyarder kayınperderine gider ancak John Paul Getty cimriliğiyle ünlenmiş biridir ve fidyeyi fazla yüksek bulur.

YILLARDIR TATİLE GİTMEMİŞ OLAN ÇİFT

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Görevimiz Tatil’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde 4 ferdi olan Mutlu ailesinin aile reisi Sıtkı, cimriliğiyle bilinen bir adamdır. Eşi Türkan ise yaşadığı hayattan bıkmış, kocasının aileye olan ilgisizliğinden şikayetçidir. Yıllardır tatile gitmemiş olan çift, terapistlerinin de ikna çabalarının sonuç vermesiyle birlikte bir karavan kiralarlar. Antalya’ya doğru yola çıkan çifti bu yolda kimi aksilikler beklemektedir. Arabaları bozulan çift, Yavaşlar Köyü’ne gitmek zorunda kalır. Köylülerin misafiri olan şehirli çift, burada köylülere öğretecebilecekleri kimi şeyler olduğunu fark eder. Bu ortaklık hem iki kültürü birleştirecek hem de haklı bir mücadeleye destek verecektir. Yönetmen koltuğunda ise Murat Şeker oturuyor.

Yıllardır tatile gitmemiş olan çift, terapistlerinin de ikna çabalarının sonuç vermesiyle birlikte bir karavan kiralarlar.

İNSANÜSTÜ GÜÇLERE SAHİP OLAN ADAM

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Samson’. Filmin oyuncu kadrosunda Taylor James, Jackson Rathbone ve Billy Zane var. Filmde Eski Ahit’in akıllara kazınan kahramanı Samson, insanüstü güçlere sahip olan bir adamdır. Silah olarak kullandığı oyma bir kemik sayesinde düşmanlarını darmaduman etmektedir ve kimse onu durduramamaktadır. Alışılmadık bu Tanrı vergisi armağanı, halkını köleleştirilmekten kurtarmak için kullanması gereken Samson’ın gençlik hırsı sonucu yaşadığı trajik bir evlilik, onu intikam amacıyla Filistin ordusu ile karşı karşıya getirir. Kardeşi bir isyan hazırlığındayken, yalnızca Samson’un Filistinli baştan çıkarıcı Delilah’a, Tanrı’ya ve Filistin’e boyun eğmesi, hapis ve körlüğü nihai zafere dönüştürecektir. Yönetmen koltuğunda Bruce Macdonald ve Gabriel Sabloff oturuyor.

Alışılmadık bu Tanrı vergisi armağanı, halkını köleleştirilmekten kurtarmak için kullanması gereken Samson'ın gençlik hırsı sonucu yaşadığı trajik bir evlilik, onu intikam amacıyla Filistin ordusu ile karşı karşıya getirir.

YARAMAZ TAVŞAN PETER VE ARKADAŞLARI

‘Tavşan Peter’ filminin yönetmen koltuğunda Will Gluck oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Yaramaz tavşan Peter ve arkadaşı, boş bir kır evini sahiplenmişlerdir. Eve yerleşen kahramanlar günlerini gün etmekte ve sakin bir hayat sürmektedir. Ancak bu durum, suratsız Bay McGregor’un ortaya çıkmasıyla değişir. İmha işi için gelmiş olan Bay McGregor ile sevimli kahramanlarımız arasında büyük bir çatışma başlar. Bu süreçte işin içine hayvan sever Bea de dahil olur.

Eve yerleşen kahramanlar günlerini gün etmekte ve sakin bir hayat sürmektedir. Ancak bu durum, suratsız Bay McGregor'un ortaya çıkmasıyla değişir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde