Evlilik programlarını yasaklamak için KHK gelebilir

Uzun süredir ülke gündemini meşgul eden ve aldıkları şikâyetlerle sürekli haberlerde kendisine yer bulan evlilik programları hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Evlilik programlarını yasaklamak için KHK gelebilir

Pek çok kesim tarafından eleştirilse de varlıklarını koruyan ve tüm bu haklarında çıkan haberlere rağmen yayınlanmayı sürdüren evlilik programları hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Milliyet Gazetesi’nden Ali Eyüboğlu’nun köşesine taşıdığı habere göre, Meclis konuya el attı. İşte o ifadeler; “TBMM'de evlilik programlarını araştırması için kurulan komisyonla bu işin uzayacağı düşünüldüğünden sorunu kökten çözmek için hükümet harekete geçti. Evlilik programlarını yasaklayacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) için hazırlıklar başladı. Görünen o ki OHAL sürecinde çıkarılacak KHK’lardan birinin başlığı bu programlarla ilgili olacak.”

Evlilik programları uzun süredir toplum üzerinde yarattıkları olumsuz etkilerle gündemde. Birçok kişi bu programlarda kadın ve erkek varlığının aşağılandığını, kurgusal senaryolarla gerçeklik algısı yaratıldığını düşünüyor.

Bilecikli kitap tutkunu kadın çiftçi; Evlilik programları izlemek yerine kitap okunsun İlginizi Çekebilir Bilecikli kitap tutkunu kadın çiftçi; Evlilik programları izlemek yerine kitap okunsun

 

TBMM'de evlilik programları için kurulan komisyon programlara 'kurgu' dedi! İlginizi Çekebilir TBMM'de evlilik programları için kurulan komisyon programlara 'kurgu' dedi! Evlilik programlarına milyonluk cezalar İlginizi Çekebilir Evlilik programlarına milyonluk cezalar
Loading...