Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hazal Kaya’yı Antalya’da ağlatan kutlama
Hazal Kaya’yı Antalya’da ağlatan kutlama
Uluslararası Antalya Film Festivali'nde seyirci ile buluşan sinema ve dizi oyuncusu Hazal Kaya, 'ulusal' kategorisinin yeniden festivale eklenmesini istedi. Öte yandan 28 yaşına giren güzel oyuncu, kendisine yapılan sürpriz doğum günü kutlaması karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.
Magazin 1 Ekim 2018 - 21:38

55’inci Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında AKM Aspendos Salonu’nda oyuncular Hazal Kaya ve Özge Özpirinçci ile yapımcı Fatih Aksoy’un katılımıyla ‘Sinemadan günümüz dizilerine, kadının yükselişi’ konulu söyleşi gerçekleştirildi. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide, 28 yaşına bugün giren Hazal Kaya’ya sahnede sürpriz yapıldı. Söyleşinin bitiminde ışıkların kapatıldığı salona büyük bir pasta getirildi.

 

KATILIMIN ÇOK OLDUĞU PANELDE, KAYA VE ÖZPİRİNÇCİ OYNADIKLARI 'KADIN' VE 'BİZİM HİKAYE' DİZİLERİNDEKİ ROLLERİNDEN BAHSETTİ. FOTO:DHA

KATILIMIN ÇOK OLDUĞU PANELDE, KAYA VE ÖZPİRİNÇCİ OYNADIKLARI ‘KADIN’ VE ‘BİZİM HİKAYE’ DİZİLERİNDEKİ ROLLERİNDEN BAHSETTİ. FOTO:DHA

Mutlulukla pastayı kesen Kaya’ya ikinci sürpriz de Antalyalılardan geldi. Festival izleyicilerinin, ‘İyi ki doğdun Hazal’ diyerek oyuncunun doğum günü kutladığı anlar perdeye yansıtıldı. Hazal Kaya, gösterimin ardından gözyaşlarını tutamadı, oyuncu arkadaşı Özge Özpirinçici’ye sarıldı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

‘ULUSAL KATEGORİ YENİDEN GELSİN’

Kutlama öncesi sinema ve dizi hakkındaki görüşlerini izleyiciyle paylaşan Hazal Kaya, sadece bir filminin festivalde yarıştığını söyledi. ‘Ulusal’ kategorisinin yeniden festivale eklenmesini isteyen Kaya, “Umarım kendi ana dilimde festivalde yarışırım. Ulusal festivalde yarışmak genç sinemacılar için çok önemli” dedi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Eskiden kadınların sahip olduğu gücün farkında olmadığını dile getiren Hazal Kaya, “Kadınlar olarak kendimize değer vermeye başlıyoruz. Kadınların uğradıkları tacizlerle ilgili konuşabilmesi bence kadının güçlendiğini gösteriyor” diye sözlerini sürdürdü.

KAĞIT TOPLAYICISI: YÜRÜ KIZIM ARKANDAYIZ

Son oynadığı dizideki rolünün toplumda önemli bir karşılık bulduğunu anlatan Kaya, yakın zamanda yaşadığı bir olayı anlattı. Hazal Kaya, “Kağıt toplayıcıları çok önemli bir iş yapıyor. Geçenlerde beni sokakta gören bir kağıt toplayıcısı, dizideki rolümü anımsatarak, ‘Kardeşleri at, babayı bırak, yürü kızım arkandayız’ dedi. Buna ne sebep olduysa şükürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

KAYA’DAN DİJİTAL PLATFORM ELEŞTİRİSİ

Kadın senaristlerin de kadınları yazmayı yeni öğrendiğini belirten Kaya, dijital platform ilk başladığında çok heyecanlandıklarını söyledi. Hazal Kaya, “Özgür bir alandı ve daha bilmediğimiz şeyler denenebilirdi. Ancak bu platformu yanlış anladık, küfürlü konuşmayı ve sigara içebilmeyi özgürlük sandık. Beklentiyi karşılamadı” dedi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

‘ARTIK KORKMUYORUZ’

Oyuncu Özge Özpirinçci de eşitlik ve feminizm kavramının dizilerde güçlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 120 dakikalık dizilerin 5 günde ve günde 12 saat çalışmanın sonucu ortaya çıktığını anlatan Özpirinçci, setteki kadın popülasyonunun çok fazla olduğunu kaydetti. Son dönemde en büyük dertlerinin eşitlik olduğunu belirten Özpirinçci, “Bunun için elimizden geleni yapmaya başladık. Bunu dile getirmekten korkmuyoruz. Artık korkmuyoruz ve bunu dile getirip harekete geçtik. Korkması gerekenler korksun” dedi.

Hazal Kaya, sürpriz doğum günü pastasını keserken göz yaşlarına hakim olamadı. FOTO:AA

Hazal Kaya, sürpriz doğum günü pastasını keserken göz yaşlarına hakim olamadı. FOTO:AA

7 DİZİSİNİN 7’Sİ DE KADIN SENARİST

Her iki oyuncunun oynadığı dizinin yapımcısı Fatih Aksoy da annesinin güçlü bir kadın olduğunu, bu nedenle dizilerinde güçlü kadın hikayelerine yer verdiğini söyledi. Aksoy, “Bütün bir dünya ile mücadele edebilen, yalnız kendisini değil, çocuklarını ve yakınlarını ayakta tutabilen kadınları anlatıyoruz. Güçlü kadınlarla yaşamak ve onları izlemek de güzel. Kadın oyunculara çok daha fazla ödüyorum. Erkekler onların yarısını alıyor. Bu sezona 7 dizi hazırlıyoruz ve 7’si de kadın senaristin ürünü. 3’ünün yönetmeni kadın. Kadınları erkeklere oranla daha yaratıcı ve zeki buluyorum” dedi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

TÜRKLER DRAMA DİZİLERDE İYİ

Türklerin drama alanında iyi dizi ürettiğine dikkati çeken Fatih Aksoy, şöyle devam etti:

“Aksiyon üretme konusunda ne birikimimiz ne de paramız var. Onu da ABD’liler üretsin. Süper kahraman Türk olur nasıl bilemiyorum. Bir Türk’ün dünyayı kurtarmasını belki biz de beklemiyoruz. Bir dizi üretip onu dünyada 1 milyar insana seyrettirmenin ne kadar önemli olduğunu ben biliyorum. Neden aksiyon üretemiyorum diye dert etmiyorum. İyi olduğumuz alanda derinleşmeye çalışıyoruz. ‘Adını Feriha Koydum’ dünyada en fazla izlenen dizi bakımından ilk 3 sıradadır. Meksika’da ‘Kadın’ dizisini 15 milyon insan izliyor. ABD dizileri dünyada bu kadar izlenmiyor.”

FOTO:AA

FOTO:AA

‘İZLEYİCİYE İTİCİ GELİYOR’

Fatih Aksoy, Türk dizilerinde ana rollerde eşcinsellerin olmadığına dikkati çekerek, “Bunu dijital platformda yapabilirdik. Ana akım kanallarda izleyiciye itici geliyor, biz de bunu yapmıyoruz. Ben bu karakterlerin henüz evlerde izlenmek istendiğine inanmıyorum” dedi.

FOTO:AA

FOTO:AA

‘KOMŞUNUZUN PERDESİ BİRAZ AÇIK OLSA’

Özge Özpirinçci, yapımcı Fatih Aksoy’un toplumun henüz ekranda eşcinsel ana kahraman izlemek istemediğini belirtmesinin alkış alması üzerine, “Ekranda bir eşcinseli izlemek istemediğiniz söyleniyor ama komşunuzun perdesi biraz açık olsa ve orada ayıp bir şey olsa bayılarak izlersiniz” diye konuştu.

DHA

 

28 YAŞINA GİREN GÜZEL OYUNCU HAZAL KAYA'YA DOĞUM GÜNÜ PASTASI KESİLDİ VE ANTALYALILARIN 'İYİ Kİ DOĞDUN HAZAL, İYİ Kİ VARSIN' DEDİKLERİ VİDEO GÖSTERİLDİ. FOTO:İHA

28 YAŞINA GİREN GÜZEL OYUNCU HAZAL KAYA’YA DOĞUM GÜNÜ PASTASI KESİLDİ VE ANTALYALILARIN ‘İYİ Kİ DOĞDUN HAZAL, İYİ Kİ VARSIN’ DEDİKLERİ VİDEO GÖSTERİLDİ. FOTO:İHA

 

Son güncelleme: 10:51 - 02.10.2018