Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyanın en tehlikeli ve güvenli seyahat noktaları
Dünyanın en tehlikeli ve güvenli seyahat noktaları
Dünyanın en büyük güvenlik şirketi 'International SOS', seyahat planı yapmadan önce incelemeniz için en tehlikeli ve güvenli ülkeleri listeledi.
Seyahat 22 Şubat 2017 - 10:19

Uluslararası güvenlik şirketi International SOS, dünyada seyahat etmenin en riskli olduğu yerleri açıkladı. Şirketin yaptığı ankete göre 2017’de terörizm ve başta zika virüsü olmak üzere bazı hastalıkların hızla yayılıyor olması, bir yıl önceye göre seyahatleri daha da riskli hale getirecek.

kirGeçmiş yıllarda yaşanan olaylar ve gezginlerin tecrübelerine göre oluşturulan haritada, seyahati riskli hale getiren en büyük etken terör sayılırken, onu basit suçlar ve güvenli olmayan yollar takip ediyor.

Bu yıl için yapılan araştırmaya göre, 2017’de en tehlikeli ülkeler Suriye, Afganistan, Yemen, Libya, Somali, Güney Sudan ve Mali’deki bazı yerleşim yerleri olarak açıklanıyor. Diğer yandan Norveç, İsveç, Finlandiya, İzlanda, Danimarka, İsviçre ve Slovenya en güvenli ülkeler olarak belirlendi.

yesHaritadaki renklere göre yeşil herhangi bir tehlike bulunmadığını, sarı orta derecede risk olduğunu, turuncu tehlike oranının yüksek olduğunu, kırmızı ise ülkenin çok tehlikeli ve çok riskli olduğunu belirtiyor. Geri kalan bej renkli yerler ise, gelişmekte olan ülkelerin tehlike durumunun da değişkenlik gösterdiğine işaret ediyor.

 

 

Son güncelleme: 18:54 - 22.02.2017