Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gün batımını izlemek için huzur dolu noktalar
Gün batımını izlemek için huzur dolu noktalar
Gün batımında oluşan muazzam renk cümbüşü, kimisi için insanın içine dokunan günün en hüzünlü anını oluştururken kimisi için de günün en huzurlu, en mutlu anıdır. Sevdiklerinizle geçireceğiniz romantik anlara eşlik eden gün batımını sosyal medyada paylaşmak ise son zamanlarda oldukça popüler. İşte Türkiye’de gün batımının izlenebileceği en güzel rotalar...
Seyahat 6 Aralık 2018 - 11:00

Kız Kulesinin Rakibi Kız Kalesi

mersinKış mevsiminin gelmek bilmediği, Kasım mevsimine kadar denize girilebilen, Mersin'in simgesi haline gelmiş Kız Kalesi'nde yapılabilecek en güzel aktivite oturup gün batımını izlemek ve güneş ufuktan yavaş yavaş kaybolurken onlarca fotoğraf ile anı kaydetmek…

Kaş Antik Tiyatro

kassKaş, her köşesinde özgürlüğü hissedebileceğiniz olağanüstü bir tatil destinasyonu. Kaş'a bir kez gelen bir daha dönmek istemez, her anı tekrar tekrar yaşamak ister. Hatta rivayet odur ki, bir gelen bir daha gelmeden ölmez. O şahane anlardan birisi de Kaş Antik Tiyatrosu'nun en üst noktasına çıkıp gün batımını izlemek ve güneşin üzerine doğup battığı nice imparatorlukları düşlemek…

İstanbul'un Seyrine Doyulmaz Tepelerinden Biri: Otağtepe

otagtepeMükemmel bir İstanbul manzarası yakalamak isteyen fotoğrafçıların son zamanlardaki tercihi Kavacık Otağtepe. İstanbul'un ardına gömüldüğü o ihtişamlı görüntüyü yakalayabileceğiniz Otağtepe, günün her saatinde güzel. Ama onu bir de güneş batarken kırmızının binlerce tonu altında görmelisiniz.

Tarihten Büyüleyici Bir Gün: Nemrut Dağı

nemrutNemrut Dağı, ülkemizin en farklı atmosferine sahip tarihi alanlardan biri olmakla beraber hala gizemini koruyor. Komagene Kralı adına yapılan eşsiz birçok esere ev sahipliği yapan dağ, aynı zamanda Türkiye'nin en mükemmel gün batımı manzarasına ev sahipliği yapıyor. Gün batımını böyle muazzam tarihi eserler arasından izlemek duygularınızı altüst edebilir.

Bodrum'un İncisi: Gümüşlük Tepesi

gumuslukGümüşlük Bodrum'un batı ucunda, yeşil ile mavinin iç içe geçtiği, büyüleyici atmosferiyle gelenin bir daha dönmek istemediği bir tatil cenneti. Mavi bayraklı plajlarıyla ünlü olan Gümüşlük'te akşama doğru gün batımı eşliğinde denize girebilirsiniz. Gümüşlük'ün tepesinde Karakaya Köyünde gün batımını izlemek ise olağanüstü bir deneyim…

Masal Evleri: Kapadokya

kapadokyaKapadokya‘da kendinizi masal diyarında gibi hissedeceksiniz. Gün batımı denilince akla ilk gelen yerlerden biri burası. Peri bacalarının üzerine batan güneş, kızıl ve kahverengi ışık hüzmeleri oluşturarak hayranlık yaratıyor. Hatta arzu edenler bu muhteşem görüntüyü balon üzerinden de izleyebilir.

Antik Çağların İhtişamı Assos

asos2Volkanik bir tepeye kurulan Assos Antik Kenti, gün batımını izlemek için mutlaka uğranılması gereken rotalardan bir tanesi. Assos'ta Athena Tapınağı'nın içerisinde, bir köşeden güneşin batışına denk gelmek rüya gibi olacak.

İpek Yolu Güzergahında Bir Mola: Zigana

zigana
Gümüşhane'nin Torul ilçesinin en yüksek tepesi olan Zigana, 2 bin 511 metrelik rakımıyla gün batımını izlemek için en iyi seçeneklerden biri. Çok eski yıllarda, kış aylarındaki olumsuz şartlardan dolayı ticaretle uğraşanalar için korkutucu bir geçit olan Zigana, şimdilerde gün batımını izlemek isteyen romantiklerin buluşma mekânı.

Kaynak: Tatil Sepeti