Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yedi tepeli şehirde bir Venedik rüyası
Yedi tepeli şehirde bir Venedik rüyası
Moda tasarımcısı Gül Ağış, kurucusu olduğu Lug von Siga markasının 10. yılında Venedik Taciri’ni İstanbul’a taşıdı.
Moda 14 Ekim 2019 - 13:39

Lug Von Siga markasının kurucusu tasarımcı Gül Ağış, 2020 İlkbahar Yaz koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında tanıttı. Markasının 10’uncu yılını, Shakespeare'in ölümsüz eseri Venedik Taciri'nden ilham alarak hazırladığı koleksiyonuyla taçlandıran Ağış, defileyi de Venedik Sarayı'nda yaptı.
Bugüne kadar hazırladığı koleksiyonlarda dünyanın farklı coğrafyalarından ilham aldığı kişileri ve kültürel ayak izlerini hep İstanbul ile harmanlayan moda tasarımcısı Gül Ağış’ın tasarımlarında, modern bir romantizm duygusu öne çıkıyor.
Tsarımlarda dantel brode kumaşlardaki vintage desenler ve günebakan çiçeği motifleri öne çıkıyor. Şeffaf ve yarı saydam yüzeyler, nakışlı taftalar ve koton doğal elyaflar koleksiyonun ana hatlarını oluşturuyor. Beyaz, uçuk mavi, gül kurusu ve siyahlardan oluşan renk paleti çıtır çiçekli doğal baskılara, fırfırlara ve rahat görünümlü oversize silüetlere yansırken, hafiflik ve masumiyet duygusu hep ön planda.