Sözcü Plus Giriş
GALERİ Geven otunun faydaları 16 Nisan 2018 03:02
1 İnsan DNA' sı üzerinde olumlu etkilere sahip olan geven otu, son günlerde tıp dünyasında "mükemmel ve güçlü bir tonik" olarak bilinmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan geven otunun sağlık açısından olağanüstü faydaları bulunmaktadır.
2 Sağlık için oldukça faydalı elementler içeren geven otu, selenyum bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle dinlenen bağışıklık sistemi hücrelerinin aktivitelerini artırarak uyarır. Bu sayede bağışıklığınızı hızlı bir şekilde kuvvetlendirmenizi sağlar.
3 HIV virüsü gibi virüsleri yok eden bağışıklık sistemi hücrelerini geliştirir.
4 Şimdilerde çok fazla popüler olan telomer haplarının yerine kullanılabilir olduğu söylenmektedir. Telomer üretimini uyaran telomeraz adlı enzimi aktive etmeye yardımcı olur.
5 Serbest radikallerle savaşan antioksidan içerir. Bu nedenle kanserli hücrelerle savaşan etkisi bulunmaktadır. Kemoterapi kullanan akciğer kanseri hastaları üzerinde yapılan bir araştırmada geven kullanımının yaşam süresini yüzde 130 oranında artırdığı tespit edilmiştir.
6 Geven otu nasıl kullanılır: Geven otunun genellikle kökleri kullanılmaktadır. Kökleri kurutulup temizlenerek kaynatılıp içilebilir veya kökler dilimlenerek çiğ olarak da tüketilebilir.