Palandöken’de yarı çıplak leğenle kaydı

Palandöken Kayak Merkezi'nde kar altında belden yukarısı çıplak, leğenle kayan elektrikçi Akif Karabacak'ı (23) görenler hem şaşırıyor hem de kendisini ilgi ile seyrediyor.

Palandöken’de yarı çıplak leğenle kaydı

Dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden Palandöken Kayak Merkezi, özellikle hafta sonları yoğun ilgi görüyor. Avrupa’nın en uzun pistine sahip olduğu belirtilen kayak merkezinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce turistin gelmesi bekleniyor. Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken Kayak Merkezi’nin acemi pistinde ise leğen ile kayan elektrikçi Akif Karabacak’ı görenler, hem şaşırıyor hem de kendisini ilgi ile izliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 4 dereceye kadar düştüğü Palandöken’de yarı çıplak şekilde kayan Karabacak, ayrıca kar banyosu yapıp, soğuk havaya aldırmadığını söylüyor.

‘ERZURUM’UN HAVASI HİÇBİR YERDE BULUNMAZ’

Tatilcilerin ‘Çılgın Dadaş’ olarak adlandırdığı Akif Karabacak “Leğen, geleneksel kayak takımımızdır. Eskiden kayak takımı bulmak zordu. Çocukken leğen ya da poşetle kayardık. Bu geleneği dünya yıldızı olan Palandöken’de sergilemek istedim. Leğenle kaydığım sırada bazılarının ‘hava soğuk’ dediğini duydum. Ben de havanın soğuk olmadığını göstermek için belden yukarımı soyup, hem leğenle kaydım hem de kar banyosu yaptım. Erzurum’un havası hiçbir yerde bulunmaz” dedi.
DHA

Kaçkarlar'da buzullar eridi, tırmanış rotaları değişti İlginizi Çekebilir Kaçkarlar'da buzullar eridi, tırmanış rotaları değişti
Loading...