Sözcü Plus Giriş

Semin Öztürk’ten Türk kızlarına: ‘Aşkla, azimle yola devam edin’

Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu olan Semin Öztürk, 10 Kasım için hazırlanan 'Atatürk'ü gördün mü?' temalı reklam filmi ile tüm Türkiye'nin dikkatini çekti. Öztürk, kendisini örnek alan Türk kızlarına hitaben, "Asla vazgeçmeyin. Aşkla, azimle yola devam edin" dedi.

null
Güncellenme: 23:27, 17/11/2017

Yaşar ÖZER / sozcu.com.tr

Koç Holding’in yayınladığı 10 Kasım’a özel videoda, Türkiye’nin ilk kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk de rol aldı. Öztürk’ün uçuş yaptığı sahneler, reklam filminde ‘Atatürk’ü genç bir kızın istikbalinde gördüm’ sözüyle yer alırken, genç pilotun hikayesi bir anda tüm Türkiye tarafından merak edildi. Daha önce de medyada haberleri yer alan Öztürk, bu reklam filmi ile herkes tarafından bilinir hale geldi.

26 yaşındaki Semin Öztürk, Türkiye’nin ilk kadın akrobasi pilotu olarak Cumhuriyet tarihi açısından önemli bir misyon üstleniyor. Bu misyonun kendisinde nasıl bir sorumluluk yarattığını Sozcu.com.tr‘ye açıklayan Öztürk, “Çok özel bir duygu olmasının yanı sıra ayrıca sorumluluk yükleyen bir yanı var. Bana ‘Semin abla ben de senin gibi akrobasi pilotu olmak istiyorum’ diye mesaj atan yüzlerce gencimiz var. Onlara karşı sorumluluk taşıyorum ve bu unvana layık olmak için daha çok çalışıyorum. Hiçbir zaman ‘ben oldum, bu kadar’ diye düşünmeden kendimi geliştirmek ve ilerletmek için çaba gösteriyorum” diye konuştu. Öztürk, kendisini örnek alan Türk kızlarına da şu mesajı verdi: “İçlerinde varsa o asuman (gök) aşkı, her zaman yüreklerinin sesini dinlesinler. Hayallerine ulaşmak için çok çalışmaları gerekiyor. Bu yolda yürürken karşılarına çıkacak sayısız zorluğa rağmen asla vazgeçmesinler; aşkla, azimle yola devam etsinler.”

semin1Semin Öztürk, en büyük ilham kaynağının babası Ali İsmet Öztürk olduğunu söylüyor. Ali İsmet Öztürk, Türkiye'nin ilk profesyonel sivil akrobasi pilotu, aynı zamanda uçak tasarımcısı ve ‘Avrasya taklası’nın mucidi. Bu sebeple çocuk yaştan itibaren pilot olmayı hayal eden genç pilot, ilk uçuş deneyimini 12 yaşında yaşamış. Bugün çok önemli bir misyonu üstlenmiş olan Semin Öztürk, Türk kadınının göklerdeki en önemli temsilcilerinden biri.

Yayınlanma Tarihi:16:38,