Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sevimli sokak köpeği Eyüp Belediyesi’ni böyle protesto etti
Sevimli sokak köpeği Eyüp Belediyesi’ni böyle protesto etti
Eyüp Belediyesi önündeki eylemde sokakta yaşayan bir köpeğin eylemcilerin safında yer aldığı görüntüler de sosyal medyada birçok kez paylaşıldı.
Yaşam 29 Ekim 2017 - 19:56

Eyüp Sultan belediyesi önünde “Şimdi Biz Toplanıyoruz” sloganı eşliğinde buluşan yurttaşlar, Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın istifasını istedi.

Bir hafta içinde 300’e yakın köpeğin belediye tarafından toplatıldığını belirten yurttaşlar, hayvanların nereye götürüldüğüne ilişkin belediyeye yönelttikleri soruların karşılıksız kaldığını ifade etti. Bu sırada eylemcilerle birlikte görüntülenen sevimli bir sokak köpeğinin art arda havlaması dikkatlerden kaçmadı.


Protestocu köpeği görüntüleyen yurttaşlar, videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Eyüp Sultan ilçesinde sokak köpeklerinin oklu iğnelerle vurularak toplandığı ve bazılarının yaşamını yitirdiği haberleri TBMM gündemine de taşınmış, CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi vermişti.

kopek