Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu İrfan Can Kahveci, takıma ve oyuna yaptığı katkıların önemini vurguladı.

Spartak Trnava maçı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İrfan Can, sezonun iyi bir başlangıçla açıldığını belirterek, "Hem ligde hem de Avrupa'da başarılı bir seri elde ettik. Ancak sonrasında şanssız sakatlıklar yaşandı. Avrupa'daki son iki maçta mağlup olduk, şimdi ise toparlanma sürecindeyiz. Yarınki maçı kazanarak grubu lider tamamlamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Nordsjelland'a karşı alınan yenilginin ardından taraftarlardan özür dileyen İrfan Can, duruma hızlı bir şekilde tepki gösterdiklerini söyledi.

"İSMAİL HOCANIN KATKISI BÜYÜK"

Kariyerindeki en skorer sezonunu geçirdiği hatırlatılan İrfan Can, "Kariyerimin en skorer sezonunu geçirsem de önemli olan takıma ve oyuna verdiğim katkı. Beni en çok iştahlandıran konu oyuna verdiğim katkı. İsmail hocanın oyun sisteminin skorer olmamda katkısı büyük." şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

"8 NUMARADA OYNAMAKTAN KEYFİ ALIYORUM"

İrfan Can, pozisyonuyla ilgili sorulan soruya, "Fenerbahçe'ye transfer olurken 8 numara olarak forma giyiyordum. Her pozisyonda oynamaya hazırım. 8 numara oynamaktan daha büyük keyif alıyorum ama sezon başında İsmail Hocam ile bu görüşmeleri yapmıştık. Nerede katkı sağlayacaksam orada oynamam daha doğru. Hocamız hangi pozisyonda görev verirse elimden geleni yapacağım." cevabını verdi.