Özbekistan Futbol Federasyonu ve Özbek futbol kulüplerinin yöneticileri, Kulüpler Birliği Vakfı'nın düzenlemiş olduğu bir etkinlik kapsamında Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaret etti.

Fenerbahçe Kulübü tarafından yapılan duyuruya göre, Özbek heyeti, kulübün çeşitli departmanlarında uygulanan yönetim tekniklerini öğrenmek amacıyla gerçekleşen ziyaret sırasında Ülker Stadyumu ve Fenerbahçe Müzesi'ni gezme fırsatı buldu.

Kulüp yetkilileri, Özbek futbol temsilcilerine, scouting, kadro düzenlemesi, pazarlama ve biletleme gibi konularda detaylı sunumlar yaptı.

Özbekistan Profesyonel Futbol Ligi Uluslararası İlişkiler Direktörü Zokhirjon Akramkhonov, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada "Fenerbahçe Avrupa’da örnek alınabilecek bir kulüp. Çok özel bir tarihe ve en ateşli taraftarlara sahip. Bizim kulüplerimiz için de örnek teşkil ediyor. Bu yüzden Özbekistan futbol heyeti olarak buradaki sunumları dinlemeye ve her departman için pek çok yönetim biçimi öğrenmeye geldik." dedi.

Akramkhonov, Fenerbahçe ile olası iş birliklerinin kendileri için gurur verici olduğunu belirtti ve "Hem Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük spor kulübü hem de Türk vatandaşları bizim kardeşimiz. Futbol ile böyle bir köprü inşa ettiğimiz için çok mutluyuz. İleride daha büyük projelerde birlikte olmak dileği ile tekrardan teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.