İstanbul Çekmeköy'de 40 yaşındaki Recep Dindi’nin sahte taksi plaka ilanı üzerinden iletişime geçtiği kişi tarafından gasbedilerek öldürüldüğü belirlendi. 

30 Nisan saat 16.00 sıralarında Çekmeköy Ekşioğlu Mahallesi'nde meydana gelen olayda Recep Dindi, bir otomobilin içinde tabancayla vurulmuş olarak bulundu. Hastaneye kaldırılan Dindi, hayatını kaybetti. 


Recep Dindi 

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada Dindi’nin son olarak Muhammet A.K. (30) adlı kişiyle görüştüğü tespit edildi. Yapılan çalışmalarda ikilinin olay öncesinde buluştuğunu gösteren güvenlik kamerası kayıtlarına ulaşıldı. 

CİNAYET PLANI ORTAYA ÇIKTI 

Polis yaptığı çalışmada Muhammet A.K.’nin internet üzerinden sahte bir ticari plaka satış ilanı verdiği belirlendi. Bu ilana cevap veren Recep Dindi ile pazarlık eden şüphelinin daha sonra satış için anlaştığı öğrenildi.

Hazırladığı tuzak gereği bir otomobil kiralayan Muhammet A.K.’nin, daha sonra Dindi ile buluştuğu ardından içinde 1 milyon liralık ziynet eşyası bulunan çantayı gasbetmek için onu öldürdüğü tespit edildi.

ALTIN DOLU ÇANTAYI VE SİLAHI GÖMDÜ

Cinayet Büro Amirliği ekipleri Muhammet A.K.’yi gözaltına aldı. İşlediği cinayeti itiraf eden şüphelinin gösterdiği yerde yapılan kazı çalışmasında olaydan sonra gömdüğü içinde ziynet eşyaları bulunan çanta ile olayda kullandığı silahta ele geçirildi. 

KUMAR BORCUNU İLERİ SÜRDÜ 

Şüphelinin ifadesinde kumar borcu olduğunu belirterek, şunları söylediği öğrenildi:

- Paraya ihtiyacım vardı. Borçlarımı ödeyecektim. Bir plan yapıp internet üzerinde sahte bir ilan verdim. Arayan kişiyle anlaştık. Birlikte satışa gidecektik.

- Yanında 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası getireceğini biliyordum. Olay günü çantayı gasp etmeye çalışırken bana direnince onu vurdum. Daha sonra otomobilin içinde bırakarak kaçtım.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.