Los Angeles şerif departmanı (LASD), bir aile içi şiddet olayı sırasında yardım için 911'i arayan 27 yaşındaki Niani Finlayson'a dört kez ateş edip öldüren polis memurunun vücut kamerası görüntülerini cuma günü yayınladı.

4 Aralık’ta yaşanan olaya göre, Finlayson, dokuz yaşındaki kızı izlerken can verdi. 

Los Angeles'ın kuzeyindeki bir şehir olan Lancaster'da gerçekleşen cinayet, ülkede ulusal çapta öfkeye yol açtı.

Yayınlanan 911 çağrısının kaydına göre, "Evimden çıkmayacak... Beni yalnız bırakmayacak... Hemen burada polise ihtiyacım var." diyen kadının çığlık attığı duyuluyor. Ailenin avukatı, adamın kadının eski sevgilisi olduğunu söyledi.

ŞOK CİHAZI KULLANMADILAR

İki polisin vücut kamerası görüntüleri, içeriden bir kadının çığlıklarını duyduklarını ortaya koyuyor. Elinde bir bıçak tutan Finlayson kapıyı açtığında, kızı onun yanında duruyordu ve polislere adamın ona zarar verdiğini söylüyordu.

Ancak bir polis memuru eve girer girmez talihsiz kadına ateş etti ve kızı ile eski sevgilisi de buna şahit oldu. LASD sonrasındaki görüntüleri yayınlamadı. Video, polisin bir elinde şok cihazı, diğerinde ateşli silahla içeri girdiğini gösteriyor. Ancak neden direkt silahın ateşlendiği ise gizemini koruyor.

LASD, yaptığı açıklamada Finalyson'un daha sonra hastaneye kaldırıldığını ve burada öldüğünü açıkladı. Çocuk istismarı ve bir polis memuruna saldırı nedeniyle tutuklanan eski sevgili ise daha fazla soruşturma yapılıncaya kadar serbest bırakıldı.