Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

Sözcü Hayat
Bilal Erdoğan’ın vakfının mal varlığı dudak uçuklattı!

Bilal Erdoğan’ın vakfının mal varlığı dudak uçuklattı!

Şubat 14, 2014 |

5 bin lira ile kurulan TÜRGEV’in, 2012 yılında 156 milyon 890 bin liralık mal varlığı beyanında bulunduğu belirlendi. Bu da 16 yılda '31 bin 178 kat' artması anlamına geliyor.

CHP’nin, banka hesabına “Royal Protocol” adlı kuruluş tarafından bir kerede 100 milyon doların (yaklaşık 220 milyar lira) yatırıldığını açıkladığı TÜRGEV’in, 2012 yılında 156 milyon 890 bin liralık mal varlığı beyanında bulunduğu belirlendi.

CHP’li Engin Altay’ın soru önergesine yanıt veren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kurucuları arasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eski “yol arkadaşları”nın bulunduğu vakfın, şimdiki mütevelli heyeti hakkında “kayıtlarda olmadığı” gerekçesiyle bilgi vermedi. Arınç, TÜRGEV’in gelir kaynaklarını da açıklamadı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV olmak üzere son yıllarda “siyasi nüfuz sahibi kişilerin vakfedeni” olduğu vakıfları soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. Son yıllarda kamusal hizmet sunumunun vakıflar aracılığıyla yapılmasıyla vakıf sayısında ciddi artış olduğuna dikkat çeken Altay, bu vakıfların üniversite kurma girişimlerinin “yeni bir sektör” doğurduğuna dikkat çekti.

“Siyasal nüfuz sahiplerinin vakfeden olması düşündürücüdür” diyen Altay, AKP’nin iktidarda olduğu son 10 yılda kurulan vakıfların mütevelli heyetlerinde yer alan AKP milletvekilleri ve vakfettikleri miktarlar hakkında bilgi istedi.

5 BİN LİRA İLE KURULMUŞ!

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; soru önergesine Başbakan Tayyip Erdoğan adına yanıt veren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TÜRGEV’in 1996 yılında o dönemin parasıyla 5 milyar lira yani bugünkü parayla 5 bin liralık mal varlığıyla kurulduğunu bildirdi. Arınç’ın yanıtına göre vakfın kurucuları arasında ise eski AKP milletvekili ve bakanlar Mustafa Açıkalın, Hilmi Güler, İdris Naim Şahin ile Prof. Dr. İzzet Özgenç, Prof. Dr. Adem Baştürk, Necmettin Üçyıldız, Ahmet Ergün ve Ali İbiş bulunuyor. Ancak Arınç, Vakıflar Genel Müdürlüğü kayıtlarında bulunmadığı gerekçesiyle yeni kurulan vakıflar ile TÜRGEV’in mütevelli heyetinde yer alan AKP milletvekilleri ve yakınları hakkında bilgi vermedi.

156 milyonluk malvarlığı

5 bin lira ile kurulan TÜRGEV’in 2012 yılında 156 milyon liralık mal beyanında bulunması dikkat çekti. Arınç’ın soru önergesine verdiği yanıta göre, 2012 yılında İbni Haldun Üniversitesi kuruluşu için Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvuran ve halen bu konudaki yasa tasarısı TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda bulunan TÜRGEV, üniversite kuruluşunda “mal varlığı yeterliliği” koşulu arandığı için 156 milyon 789 bin 614 liralık mal beyanı göstererek, İbni Haldun adında bir vakıf üniversitesi kuruluşu için başvuruda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, “Royal Protocol” adlı hesaptan Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV’in Vakıfbank’taki hesabına 26 Nisan 2012’de 99 milyon 999 bin 90 dolarlık kaynak aktarıldığını belirtmiş, söz konusu kullanıcının IBAN hesabını ve belgeleri de kamuoyuna açıklamıştı. Arınç, Vakıflar Yasası gereği kamu kurum ve kuruluşlarının bütçelerinden vakıflara kaynak aktarılamayacağı gerekçesiyle, başta TÜRGEV olmak üzere belediyeler ve kamu kuruluşlarınn “bağış” ya da uzun süreli kiralamalar yoluyla yapılan arsa tahsisleri konusunda ise bilgi vermedi.
Etiketler: , , ,

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • s.cascade

  Van’da ölmüş olan çocuğunu sırtında taşıyan gariban baba,savcıdan kaçan oğlunu son model mercedesinde saklayan mağdur baba….ama yinede mağdur olan hep götürenler,yolsuzluğa adı karışanlar,yetimin hakkını yiyen soysuzlar hep mağdur.siz bu yüzsüzlükten bişey anlayabildiniz mi arkadaşlar?

  • osmanlı

   ağlama

   • s.cascade

    ağlıyoruz ama vatan aşkından,ağlıyoruz çünkü senin gibi kandırılmış çok vatandaş var ,ağlıyoruz çünkü vatanı güzelce satıyorlar,gariban ölürken bunlar düğün yapıyorlar….sen ağlama sahte gözyaşlarınla biz bu vatan çin ağlarızda ölürüzde sen rahat ol…

   • ali tümay

    kofti başörtülü bacına saldırmamışlar kabataşta,ne diyecen,hayatınız yalan be,hırsız trolü seni git akit oku seninkiler orada hadi bakim.bunlar gidince hepiniz şekil değiştirirsiniz bukalemun gibisiniz gerçi bukalemuna hakaret oldu ama…

    • osmanlı

     şekil değiştirenler ortada aslanım. seçim dönemi türban dağıtıp seçimden sonra çarşaf yakan beyinsizler. meclis kürsüsünden atın bunu dışarı diye havlayan eco babanızı hatırlatırım. oruç tutmadan iftar sofrasına oturup, cenabet cenabet cuma namazı kılan kim acaba?

     • TC Türk Emrah Ceylan

      Tam kendi özelliklerinizden bahsetmişsin. Dini,
      türbanı seçim aleti olarak kullanıp, bugüne kadar sağda solda başı açık gezen
      vekilleri sırf seçim arbedesi uğruna türbanlayıp, suratlarında bir kova
      makyajla, türban taktım temizlendim ayağına milletin huzuruna çıkarıp, din adı
      altında yemediği halt kalmayıp üzerine cuma namazı kılan sizlersiniz…

     • TC Türk Emrah Ceylan

      Ayrıca sen Eco babaya kurban ol. Kendisi, el pençe divan duruyor yakıştırmaları yapmanıza rağmen, iktidardan olmak pahasına ABD’nin tüm engelleri karşısında dimdik durmuş ve KIBRIS savaşına girip kazanmış tek başbakanımızdır. Senin o RTE başbakanında BUSH’un karşısında bacak bacak üstüne atıp kameralara sırıtırken Türk askerlerinin başına çuval geçiriliyordu !!!

   • T.C. Rosa Luxemburg

    senin anana saygin olsa osmanliyi burda savunmazsin!! anan bugün esit insan olarak yasiya biliyorsa ve secme hakki varsa ve miras hakki varsa hepsi ulu önder Atatürkün sayesinde!
    Amma annenin insan olarak görülmesinden haklara sayip olmasindan rahatsiz oluyorsan ozaman annenin sütü sana haram olsun!
    sen yat kalk Atatürke dua et bugün burda böyle öte biliyorsan hepsi onun sayesinde!

 • http://www.youtube.com/yeterakp YeterAKP

  Bu böyle GİTMEZ millet GİTMEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!
  Yüce divanda hesap sorulmalı bu DİN TÜCCARLARINA!

  • osmanlı

   :) %50 ile yeniden geliyoruz :)

   • http://www.youtube.com/yeterakp YeterAKP

    1- HAYAL GÜCÜN BAYAĞI İYİ TEBRİK EDERİM
    2- %50 HİÇ BİR ZAMAN OLMADI PALAVRA ..
    3- YOLSUZLUKLAR, DOLARLAR ….? DEMEKKİ SEN DE SOYDUN!
    4- BURASI ALO FATİH GAZETESİ DEĞİL .. VATANSEVER SÖZCÜ GAZETESİ SENİN GİBİ BİAT EDEN İNSANLARA AĞIR GELİR!

    • osmanlı

     %50 ile geldiğimizde kaçacak yer arayacaksınız. çiğ yemedik ki karnımız ağrısın. evet burası sözcü, hainlerin, yahudi uşaklarının sözcüsü. gezicilerin, anarşistlerin sözcüsü. sen de hainsin!

     • Murat Güneş

      hain olan belli arkadaş. çaldıklarınızın haddi hesabı yok hala gelmiş savunuyorsun. biat ettigin adamı. yakında peygamber ilan ediceksiniz

     • keMAL kıloğlu

      bizim kimseyi peygamber ilan ettiğimiz, edeceğimiz yok da sizin için üzülüyorum bayım. attığınız iftiralar tırmalayacak sizi haberiniz yok

     • TC Türk Emrah Ceylan

      Ettiler zaten, geçen vekilinin birisi Allah’a şirk koşuyordu RTE yi…

   • http://www.youtube.com/yeterakp YeterAKP

    GEMİCİKLERE ORTAKSIN SEN GALİBA!

   • http://www.youtube.com/yeterakp YeterAKP

    BULUNAN DOLARLARA ORTAKSIN SENDE MUHAKKAK!

   • http://www.youtube.com/yeterakp YeterAKP

    TAMAM TAMAM ! ŞİMDİ ANLADIM .. SEN BİLALİN HALKI SOYAN ORTAĞISIN!

   • http://www.youtube.com/yeterakp YeterAKP

    HIRSIZ TÜYDÜ BEYLER!

   • TC Türk Emrah Ceylan

    Sen bunca kepazelikten sonra %30 u görebilirsen öpte başına koy. Oda baraj saolsun :) Koltuğu kurtarabilirsen şükret…

    • keMAL kıloğlu

     benim koltuğumu bu hükümet de vermedi cemaat de aslanım. çiğ yemedim ki karnım ağrısın sizin gibi. o yüzden sorun yok, gücü yeten alır beni buradan :)

     • TC Türk Emrah Ceylan

      250 katrilyonu susuz götürdünüz ya karnınız ağrımadı mı? Alışık mısınız yoksa böyle şeylere?

     • keMAL kıloğlu

      yukarıda da yazdım, haram yiyen varsa cezasını elbette çekmeli. ancak ben şahsımdan sorumluyum güzelim, gücü yeten varsa alsın beni buradan. çiğ yemedim karnım ağrımaz.

 • victoria

  Bu Mübarek Cuma günü hürmetine,Allah belanIzI versin,kurban oldugum Allah hepinizi perisan etsin.Yetim hakkI yemek günahI icin her iki dünyada daima azap cekin,AMIN.

  • T.C.Nurettin Üzümcü

   Amiiiiiiiiiin

 • nvarnyok07

  ÇALDIKLARINIZ SİZE HERAM ZIKKIM OLSUN..

 • nvarnyok07

  ÇALDIKLARINIZ SİZE HERAM ZIKKIM OLSUN..

 • TC Mine

  ALLAH’IN ADINI AĞZINA ALMA…GAZABA UĞRAYACAKSIN BİLAL…

 • TC Güven Sahin

  dünyaya kazikmi dikeceksiniz? gözünüzü toprak doyursun hirsiz toplumu

 • ptaah

  Kuruluş tarihi muktedirin belediye başkanı olmasından 2 yıl sonra. Zamanlama manidar.

 • SEZAR

  HIRSIZLIK PARASIYLA (!!!!!) HAYIR KURUMU?????????

 • ptaah

  Cicero 2200 sene önce bugünkü AKP seçmeni için ne demiş: “Herkes düşüncelerinde yanılabilir, fakat aptallar bir türlü düşüncelerinden ayrılamazlar.”

 • Bilgin Amca

  Erbakan’ın Özal’ın çocuklarına ailesine ne oldu ki bunlara olacak. Boşuna beddua edip de günahlara girmeyin. Şeytanlara oy verip yaptıklarını onaylayanlar oldukça bunlar yarınlarda da olacak. Önemli olan bu şeytanlara tapanları güçle birlikle ezip bu topraklara gübre yapmak. O zaman kurtuluruz.

 • TC Gülden Özder

  Bütün yedikleriniz hepinizin boğazında kalır inşallah!

 • MURAT YILDIRIM

  Eğer ki bu türgev de , ayakkabı kutusunda , cebinizde , servetinizde , mal varlığınızda ki bu hesaplar bir yerlerde tutuluyordur . Bir kuruşum varsa sizde. Hakkımı helal etmemi beklemeyin. Ola ki , şöyle öbür tarafa bir yaklaşıp Allah korkusunu hissettiğinizde , ben ne yaptım dediğinizde , sakın helallik için aramayın. Keza ben sizinle aynı yerde nefes bile almak istemem.

 • wilson smith

  BİZ HERŞEYİN ÜSTESİNDEN GELİRİZ ELHAMDÜLİLLAH !! BUNLAR İSTEDİĞİ KADAR ÇALSIN ,YALAN SÖYLESİN.. KARDEŞİM BU ÜLKE NÜFUSUNUN GENCİ, AYDIN KESİMİ AKP YE OY VERMİYOR… DÜN AKŞAM HALK ARENASINDA BİR ABİNİN DEDİĞİ GİBİ 60-65 YAŞ KUŞAĞININ ESERİ BU AKP MALESEF.. CEHALET YANİ… AMA BU GÜNLER BİTECEK AZ KALDI İNŞALLAH…

 • olcay

  Hırsızlar , ALLAH’ın adını ağzınızdan eksik etmiyorsunuz. Durmadan çalıyorsunuz,bunun hesabını nasıl vereceksiniz öteki dünyada. Çocuğunu karını kızınıda al git burdan Tayyip.

 • T.C. DANIŞMAN

  30 Mart akp nin miladı… ondan sonra bu partinin, bir daha geri gelmemek üzere hayatımızdan çıkıp gitme sürecine girdiğini herkes görecek… genel seçimden sonra da ancak nostalji olarak kalacaklar…

  • Firuze

   Ağzın bal yesin arkadaşım,umarım bu temennimiz gerçekleşir.

 • REŞAT BAKİ

  EMEK HIRSIZLIĞI

  • REŞAT BAKİ

   Hesaba çekileceğini bildiği halde, haram mal toplamaya devam eden kimseye şaşarım.

 • Mustafa Fidanci

  Bu gün Cuma, cuma namazini unutma gerisini düsünme sari sakalli Hirsiz Bilal….

 • kenan

  o rüyayı 60 yıldır görüyonuz hala uyanamadınız uykuya devam

  • ptaah

   ERDEM sana, kaderinin senden alıp götürdüğünden daha fazlasını verir. Onur, erdemin armağanıdır.

 • abdurrahim doğanay

  sız eroın esrar kadın pazarlama ıslerıne ve otobüs yakmaya devam edın bılal erdogan ın vakfı somalıye mıammar a surıyeye yardım etmeye türkıyedekı garıban çocukları okutmaya devam edecek sız ulusalcı esed uşakları uşak olmaya devam edın

  • Selim III

   Villalar da Myanmar’daki gariban çocuklar içindir… BESMELELİ HIRSIZLAR! :)

  • t_kivancsiz

   Usak derken aman dikkat, yoksa bascalariniz Teyyip mahkemeye veriyor, bu arada Miammer`e yardima gerek yok, onlarin zaten üj bej kurusu var…

  • MURAT YILDIRIM

   Hırsızlık sizde ,iftira sizde, yalan sizde , 12 yaşında sübyanı karı yapmak sizde , silah verip insanların ölmesini sağlamak sizde, kafa kesmek sizde , kul hakkı yemek size .
   Keza ne camide içki içilmiş nede türbanlı kadına zulüm yapılmış . bunlar en başınızın
   YALANLARI, KOSKOCA BİR BAŞBAKANIN YALANLARI . Yazık.

   • abdurrahim doğanay

    eroın kullan adı çağdaşlık olsun eşinın dostu olsun adı çağdaşlık olsun kurban keserek genelevı aç adı çağdaşlık olsun yanı hayvanlar gıbı özgür olun hayvanlarda ar damarı yoktur sokak ortasında bır hayvan annesiyle ılıskıye gırebılır

    • MURAT YILDIRIM

     Sizin ve % 50 nin gerçekten ciddi problemleri var. Ayrıca sizin mantığınız olan cihat kadınları vardı dimi ? Onlar yapınca normal hatta cennetlikler dimi ? Hatta cennete sizden başkalarını almayacaklar dimi?

  • musti01

   somalıyi mıammari surıyeyi bozan EL-KAIDEDIR
   Suriyede tüm kutsal yerlere camilere saldirdilar Hz Aysenin mezarini tahrip ettiler imamlari kestiler
   Miammarda budislerin tapinaklarina saldirdilar putlarini parcaladilar bılonun vakfida bu örgütü besliyor ucaklarla militan tasiyorlar TIR lar dolusu silah yiyecek tasiyorlar EL-KAIDE ye

  • Serdar

   “Basortulu bacimin bebegi camide icki icti…”…. Pardon devreler yandi…

   • abdurrahim doğanay

    cem evıne ayakkabılarıyla gırseler alkol alsalar hoşuna gıdermı

    • TC Türk Emrah Ceylan

     O evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiğiniz ABD askerleri camilerde postallarla gezerken de aynı şeyleri söylediniz mi?

    • Serdar

     cemevlerinden boyle bir yalan cikmadi ki hic arkadas.

   • Murat Güneş

    ahahah güldürdün mübarek :D :D:D

  • TC Türk Emrah Ceylan

   Sizdeki bu kafayı yapan maddeyi bizden gizliyorsunuz ya yemin ediyorum güceniyorum. Ne gariban çocuklarından, ne suriyeden, ne myanmardan bahsediyorsun sen komik olma :)

  • TC Kara Kedi

   tabi tabi gariban çocuklar okuyormuş yardımmış gerçekten inanıyor musun o kadar saf mısın

 • kenan

  türgeve yardım yapanlar hiç laf etmiyo bir kuruş bile yardımı olmayanlar sabahtan akşama kadar çıgırtganlık yapıyo

  • Wanderer

   Ne yapalım biz devletten tüyü bitmemiş yetimin hakkını çalıp çalıp oraya buraya bağış yapmıyoruz.Yapanları eleştirmemiz seni neden bu kadar rahatsız ediyor?Hırsıza hırsız demek de suç size göre.Bir kere de siz çıkın hırsızları eleştirin?Ama yok,o sizin hırsızınız,hiç eleştirir misiniz?

  • Daty

   sen isteyerek, bilerek yardım yaptın mı türgeve?!!!.
   Ben farkında olmadan yapmışım da, cebimden paramı çalıp türgeve ve bakan çocuklarına vermişler de.
   O zaman bu hırsızlara yardım ve destek olanlardansınız. Ne diyelim, umarım hep beraber kanun önünde çekersiniz cezanızı. Biz sizleri mahkum ettik zaten.

 • castiel

  buradan bugüne kadar 156 milyon lirayı aklabilmişler sonucu çıkıyor.aklayamayıp başka ülkere yolladıkları para na kadardır kim bilir ???

  • Mustafa Fidanci

   Yakinda Merkel aciklayacak ….Hepsi Merkel’in elinde var …

  • Mustafa GENİŞ

   Sadece polis okulunun gerçek değeri bile 1 milyar dolar civarında iken ve 460 milyon lira değer gösterilmişken gerisini hiç düşünmeye bile gerek yok bence.

 • ege turk

  160 Ulkede cirit atan , Sadece Turkiye ‘de yaklasik 1 Milyon Gazeteyi Bedeva dagitan Musluman Fetullah Gulen ‘ nin yaninda Koskoca basbaknin oglu ustelik oda musluman bir basbakanin oglu , biraz hirsizlik yapmis cok gormeyin.Ye bilal ye walla afiyet olsun babana oy veren eller dert gormesin…Bugun cuma bide utanmadan o eller , dua icin acilacak.

 • hülagü ünsal

  büyüt oğlanım büyüt. o mal varlıklaın milletten çaldıklarınızdır.eninde sonunda milletin olacak.sende o vakıfta tuvalet temizliği görevi alacaksın.

 • sevgi biraz

  Çakal yavrusu hırsızlar

 • t_kivancsiz

  Yarabbi sen nelere kadirsin, zeka seviyeleri en gec üniversite giris sinavlarinda test edilenler, iktidar olununca nasil da ekonomi dehasi kesiliyorlar…

 • Pekka Tamkor

  Bunun bubasi degil mi HESEYI SATMASINI DA IYI BILEN buyuk kolanyaci, mendilci , kapi fiscisi… Eeee bu armut da dibine dusmus… Bilseydik biz biraz tepikleyip ileri gönderip; agac dibine dusmesini, itlerin sidik kokusuna maruz kalmasini engellerdik tum milli iradecek…

 • Adanalı

  Zehir zikkim olsun

 • metin Alkacir

  ya öksüzler ve kimsesizler VAKTINA Acun ilicali gibi ünlü isimler,SHOW’TV’de vastasi ? ile milyonlar YARDIM TOPLUYORLAR’DI.yoksa bu? paralar bu VAKIFLAR ve bu molla Erdoğanlar’ ELHEMDÜLILLAH Selameti milli Nizam.

 • GAZİ KEMAL

  uzun uzadıya yoruma gerek yok , madem ki ; finansal açıdan bir deha o halde ileride ekonomi bakanı olarak görmek sanırım ütopik bi durum olamaz.. zira hala baş tacı ediliyorsa muktedir ! onun şehzadeside hak ettiği liyakati görecektir aziz karbonhidrat milletinden… e hadi bi acıktım ben bi paket makaran yiyelim gari..

 • Mustafa Ozer

  Hala hesap sorulacak diyorsunuz ya Bu adamlar bu memlekette ışık göremediklerini anlayınca kuş olup uçarlar. para olduktan sonra herşey kolay…

 • Erkan

  AKP ye oy verenlerin ciddi bir eğitim ve rehabilitasyondan geçirilmeleri şart.

  • ptaah

   Onları rehabilite edecek doktorları tedavi edecek kadar psikolog yok ki ülkede. Zavallı doktorları kim rehabilite edecek sonra?

 • geri kalmış

  öğrenci okutan bir vakıf insanları neden rahatsız ediyor çağdaş yaşamı destekleme derneği de aynı faaliyetleri yürütüyor..

  • Cihani alem

   Cevabi Senin Nick inde yaziyor sordugun sorunun

  • Sıdıka Mükerrem Günebakan

   onların hesapları maliyece kaç kere incelendi, camilerde yapılan (ölen kişi için çelenk paraları) bağış sayılmayarak gelir kabul edilip vergi ve ceza kesildi, haberiniz yok herhalde. 100 milyon dolar bağış(!) yapılan bilalin vakfını inceleyecek babayiğit maliye müfettişi var mı?

   • geri kalmış

    bu konuda haklı olabilirsin..

  • ptaah

   Birinin adı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği adı gibi yani. Diğeri TÜRGEV. Açılımı Türkiye Rüşveti Geliştirme Vakfı. Bu arada cümlenin sonunu yürütüyor demekle güzel bağlamışsın, tabii TÜRGEV için.

 • UYGAR TAŞIN

  KISKANMAYIN NE OLUR,,
  ÇALIŞIN SİZİNDE OLUR…

  • Dac

   Çalışmakla o servet yapılsaydı eğer fabrikalarda eşek muamelesi bile görmeden köle gibi çalışan yüz binlerce asgari ücretli dolar milyoneri olurdu…

  • hasan çolak

   yanlış dedin kıskanmayın ne olur yolsuzluk yapın sizinde olur demen lazım.

  • ptaah

   Çalışmak fiilinin içindeki “ı” ve “ş” harflerini çıkarsak daha doğru olmaz mı?

  • TC Türk Emrah Ceylan

   Çalışarak bu yaşta kimin olmuş ki bunca servet? Geçiniz bu ayakları…

  • ahmet anak

   UYGAR,
   ÇAL-IŞ SENİN DE OLSUN BE…
   Bİ VAKIF KUR MESELA…!

 • TC Ayşegül Duran

  Başbakana bir ricam olacak.Sizin paralarınız bizim çenemizi yormasın.en iyisi birer tane huni dağıtın,takalım ve öyle gezelim. Çünkü sağlam kafayla bunları bizim aklımız almayacak.

 • Ruhi Candemir

  O gemiciklerin hesabı sorulmayacak mı sanıyorsun Bilal oğlan? Sırtını babana dayadın, yakında o gidici. O zaman ne yapacaksın koçum?

 • Haldun Ertem

  Allah insanlara “Yürü ya kulum” diyebilir ama “Yürüt ya kulum” demesi imkansız…Dinimize ters düşüyor çünkü…

 • Binnur Altınöz

  Allah’ın terazisi hiç şaşmaz…. elbet sen de baban gibi kör sürüneceksin… sürüm sürüm sürünürken seni hangi savcılar kurtaracak meraklar içindeyim…

 • Erdal Eğin

  Nasıl bu insanların yüzüne bakabiliyorsunuz.Anladık gemicikler bildiğim kadarı ile 7 tane oldu. Bu vakıf trilyonluk.Nerden bu değirmenin suyu Bilal bey.Yetmedimi size bu kadar para.Bide şu 99.990 milyon dolar kim havale etti.Kim bu hayırsever bi açıklasana.

 • T.C. MERTANİ

  bu arkadaş sağlam götürüyor elhamdülillah çünkü amaç vakıf üniversite açmak daha sağlam indirmek.

 • sozluyorum

  BU DAHİ KIRMIZI SAKALI EKONOMİ BAAKANI NEDEN YAPMIYORLAR. TÜRKİYE’Yİ BİR YILDA KALKINDIRIR.

 • Cihani alem

  Müslümana Bak elhamdülillah,Insallah,masallah,Allah razi olsun,Cok sükür Diye Diye götürmüsler yahudilerde bile bu ahlak ,bu kapasite yoktur.

 • ömer çakallı

  inşallah bu dünyada cezanızı bulmazsınız.

  • Dac

   Zaten bulmuyorlar da dostum. Yahudiler gibi dünyalıklarını dilemiş bunlar. Ahiretle işleri yok.

 • Dac

  Türkiye Cumhuriyetinde haklı nedenlerden dolayı bir devlet adamının yüce divanda yargılanıp ceza aldığını gördüğüm gün işte o zaman adalete inanacağım. Hukukun üstünlüğüne ve yüce Türk adaletine…

 • Oberst Stauffenberg

  Onların dillinde şunu söylemek istiyorum: Haram olsun, hakkımı helal etmiyorum.

 • nuri

  hehe biz de ağzı açık bakıyoruz…

 • Devrim Yoldaş

  bende böyle bir kuruluş istiyorum

 • vatansever

  Adaletin son kırıntılarının süpürüldüğü ülkemde, demokrasi kitaplarda ve tarihte kaldı. Türk milletinin çoğunluğu yolsuzlukla ilgilenmiyor, iki dudak arasından çıkan ‘bunlar yalan haber’ cümlesi sonrası, ‘Ohh be yalan dedi hükümet’ deyip konuyu vicdanlarına dahi yanaştırmadan çöpe atıyorlar.

 • siginiginigan

  o rakamlar kayda girenler!…Ya girmeyenler?…

 • serdar

  Maşallah,maşallah..

  • Ahmet0848

   inşallah… inşallah :)

 • Ronin TR

  Vay be, 5 bin lira koy, 156 milyon lira olsun..iyi iş bu vakıf işi, bizim niye aklımıza gelmedi?
  Hiç durmadan yürürler, çobanının ardından..meleyerek beklerler mezbahane ağılından…

 • birisi

  Babası’nın gülü.

 • 34istanbul

  BUNLAR MILLETIN PARASIYLA KACMADAN MAL VARLIKLARINA ELKONULMALIDIR. YOKSA AVUCUNUZU YALARSINIZ.

 • tinasso

  türkiye nin tapusunu verinde atatürk ten miras kaldı desinler.

 • Onur Tut

  ya boylelerinin resmini koca koca gostermeyin.zaten nefretle doluyuz!

 • tergmel

  Bu hesap elbet sorulacak,elbet…

 • xkylex

  GÖRÜNEN BUYSA SİZ BİR DE GÖRÜNMEYENİ DÜŞÜNÜN!!BUZDAĞININ TEPESİ BU KADAR YA ALTI???

 • TC Türk Emrah Ceylan

  Bir düşünüyorum da mesela iktidar CHP olsaydı, bütün bu kepazelikler Kılıçdaroğlu ve oğlunun başının altından çıksaydı bu müzmin AKP liler neler yapardı, neler derdi acaba? Şu anda Kılıçdaroğlu’nun oğlunun ne iş yaptığını bilen var mı?

  • GörkemG

   bateri calıyodu en son bi grupta..

 • metin Alkacir

  özürlüler VAKIF diyorlar’dılar galiba,ve Acun ilıcalı gibi ünlü isimler,SHOW’TV’de vastası ? ile bu VAKIFLAR’A’ milyonlar YARDIM TOPLUYORLAR’DILAR’.yoksa bu? paralar bu VAKIFLAR ve bu molla Erdoğanlar’ ELHEMDÜLILLAH,,,milyon,,,“bağış”yoksa’ Selameti,,,milli Nizam.

  • TC. Yobazsavar

   Nasıl yazmışsın be kardeşim. Türkçe’yi böyle kullanmayalım.

  • TC Arın Tazeler

   Ne yazdığından zerre kadar birşey anlamadım azıcık doğru konuşun şu dili ya…

   • metin Alkacir

    merhaba,ben biraz molla dili konuşurum galiba,onun için Anlamak zor’olur.ya Nerde bu milli Nizam,,milli VAKIF,,,,Hayır sever?Acun ılıcalı SHOW’TV’de bir’zamanlar YARDIM Topluyorlardılar,kimsesiz özürlü çocuklar için…o’da bir VAKIF değilmiydi şaka?ve müjde.? Neden Anlamiyorsun ? ( TC Arin Tazeler ve TC Yobazsavar ) ‘yorumcular.

 • ys59

  Milleti soyanlarin,yetim hakki yiyenlerin ve bunlara göz yuman,destek olanlarin Yüce ALLAH’in laneti üzerlerine olsun!!!

 • Cengiz Iyiküsküler

  AMAN MAL VARLIĞINIZI MUHAFAZA EDİN SATIP SAVMAYIN İLERİDE NASIL OLSA KAMULAŞTIRILIP HALKA DAĞITILACAK AMA MAKARNACILARA DEĞİL EHEHEE

 • ahmet anak

  HESABI SORULMAK ÜZERE,
  MİLLETİN ZİHNİNDE, VİCDANINDA
  KAYDA ALINMIŞTIR!

 • Murat Yağcı

  Dünyanın en büyük şirketleri için bile yılda %4 %5 gibi büyümeler muhteşem olarak görülür. Adam resmen ekonomiye yeni bir bakış açısı getirmiş. Bunların şakşakçıları bunu ne zaman görecek bakalım…

 • kayserili

  İNŞALLAH SONUN ŞEHZADE MUSTAFA OLUR BE BİLO AĞA.
  GERÇİ ÖYLE BABA NERDEEEE.

 • ahmet anak

  TÜRGEV’İN MAL VARLIĞINA EL KONULUP,
  MEHMETÇİK VAKFI, KIZILAY VE ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİNE PAYLAŞTIRILSIN.

  • branke

   Okuduğum en güzel yorum bu!

 • Alparslan Selçuklu

  NE DİYELİM ALLAH VERDİKÇE VERİYOR;
  YOBAZLAR TANRISI TAYYİPUS DA OĞLUNA AKTARIYOR.

 • Gökhan Devrim

  Kısa ve Net; – Biz burada bir tarafımızı yırtsakta; Allah’tan korkmayan kuldan korkar mı diyorum ben?..

 • 56pü

  Hala bu partiye oy veriyorlar üstüne savunuyorlar pes

 • Emir Arpaci

  banker bilo. ye nasilsa milletin mali…

 • TC Selim Baykut

  Yediğin HARAM biliyorsun değil mi? Bu haramı çocuğuna da yediriyorsun, biraz düşün…

 • http://www.gorselegitim.com/ M.Resul Selimi

  Cumhuriyet tarihinde ülke bu kadar talan edilmemişti.
  Dini mukeddesatı kullanarak bu kadar soyulmamıştı.

 • basak basak

  Dünyanin hicbir ülkesinde AKP iktidari döneminde Türkiyede yasanan ahlaksiz yönetim tarzini hirsizligi despotlugu ve rezilligi göremezsiniz.Iste müslümanim diye gecinen ve Laiklerle alay eden serefiszlerin yönettiig ülkemin manzarasi.

 • karşıyakalı

  bu Sabancılar koçlar çok safmışlar memlekette bu kadar fabrika tesis kuracaklarına Bilal oğlan gibi bir vakıf kuracaklardı şimdi dünyanın en zengin aileleri oludular

 • Turgay

  Baskıyla, zulümle haksız besleme vakfa kaynak aktarımının bu haberden daha açık kanıtı olabilir mi? Ey savcılar siz uyuyun, ya da korkun, ya da emir altına girin bakalım nereye kadar.

 • Cihani alem

  Nasil Bir ticari zeka inanilmaz,Akil almaz eeeee Kimin oglu babasina Bak oglunu görürsün, kalpazanlikla suclanan Babanin oglu boynuz kulagi gemis anlasilan

 • TC Simsek

  Hayırlı Cumalar,
  Nerden bu Paralar ?

 • Mustafa Cavdar

  Sn Bulent Arinc ” Yuce Allah’ im vedikce veriyor ” Ne diyelim ? Helalindense yarasin. Kul ve yetim hakki ise zehir zikkim olsun.

 • T.C Güçlü

  Vakıf değilki o…VAKIFÇIK

 • kerem

  Haram zıkkım olsun, kursağında kalsın!

 • Ersan

  Lan Bilal, o kadar paran var sen de ben de bir gomlek bir ceket giyiyoruz. Kanatlandirmiyor yani. O kadar para goturdun, hala her gun yemek yemek su icmek zorundasin. Yarin ben de hastalanirsam yataga duserim sen de yataga dusersin. Azicik insan oldugunu hatirla. Baba peskesi ile yasadigin o hayati sana yediricez.

 • Erkan Yerlikhan

  Milleti soymak için vakıf güzel tezgah hayırlı işler olsun yedikleriniz haram zehir zıkkım olsun.

 • Bayram ARSLAN

  maliye nin de hiç dikkatini çekmemiş hayret bir anda bu kadar büyüme nerede görülmüş. herkes susmuş herkes 3 maymunu oynamış..

 • kerem

  Boynuz kulağı geçecek yavaş yavaş, bakalım babasının rekorunu kırabilecek mi… Gerçi ülkede götürecek pek bir şey kalmadı ya…

 • ali ermiş

  Yüce ALLAHIM bir kulun olarak içime bir şüphe düştü. Kulların arasında ayrım mı acaba yapıyorsun.

 • Kemal 35

  NEDENSE BU HABERE YORUM YAZAN BİR TANE AKP BORAZANI YOK!!DİKKATİNİZİ ÇEKTİMİ ARKADAŞLAR:))

 • arkadaş

  Ilahi adalet var bunların cezasını tez vakitte verir inşallah.

 • JÖN TÜRK

  HAYIRLI CUMALAR ABİ!!!
  NE OLDU BİZİM ARSALAR!!!

 • JÖN TÜRK

  DİLENCİ MANTIĞI İLE YETİŞTİRDİKLERİ ÇOCUKLARIYLA GURUR DUYSUNLAR!!!

 • hüseyin cahit atan

  ne diyeyim, allah tez zamanda belalarını versin. kursaklarından yedikleri kan kusarak çıksın…

 • TC Kemal Kara

  BIR INSANIN , DINSIZ OLMADAN , BU KADAR COK CALARAK , CIRPARAK
  HAKSIZ KAZANC ELDE ETMESI IMKANSIZ .

 • harvelli

  Allahtan dileğim,bunlar iktidarı kaybettikten sonra;sürgüne gönderdikleri hakim ve savcıların eline düşmesi!

 • KaraKartal

  Müslümanlik demek böyle birseymiste, biz farkli biliyormusuz.

 • Can Emrah

  bankert bilo:)

 • sercan

 • hasan hüseyin ayas

  bu kadar hırsızlığa dünyada verilebilecek bir ceza yok;anca ahirette ,yüce allah’ın adaletinden ümidim

 • Huseyin Yildizgoz

  Benim ordanda ümidim yok