Reklamsız Sözcü

Anonymous, Türkiye’ye siber savaş ilan etti

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Türkiye'ye siber savaş açtığını belirten bir video yayımladı.

android-time 19:29 22 Aralık 2015
Anonymous, Türkiye’ye siber savaş ilan etti
Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Türkiye'ye siber savaş açtığını belirten bir video yayımladı.

 

Anonymous, son günlerde Türkiye'de binlerce siteyi hedef alan siber saldırıların sorumluluğunu üstlendi ve hükümeti ‘IŞİD’e desteğiniz devam ederse saldırılarımız sürecek” diye uyardı.

Sputniknews’teki habere göre, Anonymous, 14 Aralık’tan bu yana Türkiye'de binlerce siteyi hedef alan ve düne kadar yoğun olan siber saldırıların sorumluluğunu üstlenerek, saldırının IŞİD'e destek vermesi nedeniyle Türkiye hükümetini hedef aldığını duyurdu.

Daha önce IŞİD'e siber savaş ilan eden ve geçen ay da ‘IŞİD'i desteklediği gerekçesiyle' Türkiye'ye karşı #OpTurkey (Operasyon Türkiye) etiketiyle kampanya başlatan aktivist hacker grubu Anonymous, kampanya kapsamında 40 bine yakın siteye saldırı düzenlendiğini açıkladı.

Foto: Shutterstock Türkiye’nin IŞİD’i desteklediği ve petrol aldığı iddiası üzerine Anonymous, Türkiye’ye siber savaş ilan ettiğini açıkladı.

KADERİNİZ ELİNİZDE’

Anonymous, 19 Aralık’ta yayınladığı videoda da, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye petrol alarak ve savaşçıları tedavi ederek IŞİD'i destekliyor. Türkiye lideri Erdoğan'ın IŞİD'e daha fazla yardım etmesini kabul etmeyeceğiz. Türk hükümetine sesleniyoruz, IŞİD'i desteklemekten vazgeçmezseniz internetinize ve bankalarınıza saldırmaya devam edeceğiz ve hükümet sitelerinizi çökerteceğiz. Havalaanlarınızı, askeri kurumlarınızı ve özel kurumlarla devlet organlarınızı hedef alacağız. Banka altyapınızı yok edeceğiz. Bu deliliğe son verin. Kaderiniz elinizde”.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 07:2923.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more