Reklamsız Sözcü

Zuckerberg’ten Müslümanlara destek mesajı!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Donald Trump'ın İslam karşıtı söylemlerine tepki olarak Facebook'ta Müslümanlara destek mesajı yayınladı

android-time 10:40 10 Aralık 2015
Zuckerberg’ten Müslümanlara destek mesajı!
Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Donald Trump'ın İslam karşıtı söylemlerine tepki olarak Facebook'ta Müslümanlara destek mesajı yayınladı

ABD'nin Cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump’ın Müslümanlar hakkında sarfettiği sözler dünya gündeminde yankı uyandırdı. Mark Zuckerberg de Trump’ın sözlerine kurucusu olduğu Facebook’tan bir ileti paylaşarak tepki gösterdi.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ABD'nin cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump’ın Müslümanlarla ilgili yaptığı açıklamaya tepki olarak Facebook’tan bir ileti paylaştı. Zuckerberk, Müslümanlara destek sesimi duyurmak istediğini söyleyerek “Eğer bu toplulukta bir Müslümansan ben Facebook'un patron olarak şunu bilmeni istiyorum: Burada her zaman hoş karşılanacaksın. Biz burada senin haklarını korumak için ve senin için barışçıl ve güvenli bir çevre yaratabilmek için savaşacağız” dedi.

Zuckerberg’in paylaştığı iletinin tam metni ise şu şekilde:

Ben buradan Facebook topluluğundaki ve tüm dünyadaki Müslümanlara destek sesimi duyurmak istiyorum. Paris saldırılarından sonra (ki o haftadan nefret ediyorum) Müslümanların korkusunu ve diğerlerinin yaptığından duyacakları acıyı sadece tahmin edebilirim.
Bir Yahudi olarak ailem bana tüm topluluklara karşı yapılan haksızlıklara karşı ayağa kalkmam gerektiğini öğütledi.

Bir saldırı bugün size yapılmış değilse bile herhangi birinin özgürlüğüne gelen saldırı zamanla herkese zarar verecek.

Eğer bu toplulukta bir Müslümansan ben Facebook'un patron olarak şunu bilmeni istiyorum: Burada her zaman hoş karşılanacaksın. Biz burada senin haklarını korumak için ve senin için barışçıl ve güvenli bir çevre yaratabilmek için savaşacağız.
Çocuk sahibi olmak bize çok umut verdi ama bazılarının nefreti kindarlığa yenik düşmemizi kolaylaştırabilir.

Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Olabildiğince birarada durmalı birbirimizi hoş görmeliyiz ve tüm insanlara daha iyi bir dünya inşa edebiliriz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:4210.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more