Reklamsız Sözcü

Avcı: Şubat ayında 30 bin öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir özel yelevizyon programında şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacaklarını açıkladı.

android-time 00:14 29 Aralık 2015
Avcı: Şubat ayında 30 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir özel yelevizyon programında şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacaklarını açıkladı.

Katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulunarak, önümüzdeki dönemlerde radikal değişiklikler yapacaklarını söyleyen Nabi Avcı, başladığı okula 4 yıl kesintisiz devam etmeleri için maddi manevi özendirici birtakım tedbirler alacaklarını da dile getirdi.

Öğretmen atamalarıyla ilgili bir soru üzerine önemli açıklamada bulunan Avcı, şubat ayı içerisinde 30 bin öğretmen ataması yapacaklarını kaydetti.  Konuyla ilgili, “Peki bu atamanın Doğu Anadolu bölgesine mi olur?” sorusu üzerine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, şu anda doğu bölgelerindeki öğretmen açığının Türkiye geneliyle eşitlendiğini söyledi. Avcı, öğretmen yoğunluğu olarak bazı doğu illerinin batı ve orta anadolu illerini geçtiğini dile getirerek, buradaki sorunun eş durumundan tayinlerle bu dengenin sürdürülememesi olduğunu dile getirdi

Tayin sirkülasyonunu da bir düzene oturtacaklarını söyleyen Avcı, “Öğretmenler atandıkları yerde görevlerini devam ettirmeleri için arkadaşlarımıza da ilave birtakım imkanlar sağlayacağız. Yani kuru kuru mecburiyet çok işe yaramayabilir, doğru da olmayabilir. Ancak maddi manevi özendirici birtakım tedbirlerle çeşitli bölge ve okullarımızda hizmet veren öğretmen arkadaşlarımızı en azından 4 yıl kesintisiz olarak başladığı okulda görevini devam etmesini istiyoruz” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 00:2629.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more