Reklamsız Sözcü

Bombaya tekme atan genç: Yine olsa yine yaparım

Adana'da bombaya tekme atan genç konuştu: İçinde bomba olduğunu biliyordum. Yine olsa aynı tepkiyi veririm.

android-time 16:21 26 Aralık 2015
Bombaya tekme atan genç: Yine olsa yine yaparım
Adana'da bombaya tekme atan genç konuştu: İçinde bomba olduğunu biliyordum. Yine olsa aynı tepkiyi veririm.

Adana’da yol ortasına konulan el yapımı bombaya tekme atarak olduğu yerden uzaklaştıran 21 yaşındaki Müslüm Gökduman, “Bomba olduğunu biliyordum, hiç korkmadım. Yine olsa aynı tepkiyi veririm” dedi.

Foto: DHA Bombayı tekmeyenen genç, içinde bomba olduğunu farkettiğini bilerek tekmelediğini söyledi.

Merkez Seyhan İlçesi Bey Mahallesi Şehit Asteğmen Kemal Yüzgeç Bulvarı’nda işe gitmek için dolmuş bekleyenler, büyük bir gürültü duydu. Metruk binanın camlarının kırılmasına neden ilk bombanın patladığı yere giden gidenler, bombacının yol ortasına içerisinde bomba olan siyah bir kutu bırakıp kaçtığını gördü. Güvenlik kamerasına da yansıyan görüntülerde otomobiliyle bombanın bulunduğu caddeden geçen bir kişi, ikinci bombanın bulunduğu kutuyu tekmeleyerek yolun ortasından uzaklaştırdı.

Foto: DHA Polis, tekmelendiği halde şans eseri patlamayan bombayı kontrollü şekilde patlattı.

Daha sonra olay yerine gelen polis, çevre güvenliğini alıp el yapımı bombayı etkisiz hale getirdi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bombacıyı bulmaya çalışırken, tekme atan gencin Müslüm Gökduman olduğunu belirledi. Emniyete götürülen Gökduman, sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

‘BOMBA OLDUĞUNU BİLİYORDUM’

Sabah saatlerinde ağabeyinin fırınına yardım için giderken, minibüs bekleyen kişilerin, kendisine bomba bırakıldığını söylediğini anlatan Gökduman, şöyle dedi:

“Yolda giderken bir anda baktım yerde bir kutu var. Arabayı kenara çekip indim. Kutuyu salladığımda içerisinde bir ağırlık vardı. Bomba olduğunu tahmin edince önce tekmeleyip uzaklaştırdım. Sonra da elime alarak kaldırıma koydum. Çevredekiler korkunca oradan alıp bu kez çöpe koydum. Bomba yolda olduğu için geçen araçların çarpıp bombanın daha fazla etkili olma tehlikesi vardı. Ben insanların ölmemesi için tekme attım. Bomba olduğunu biliyordum, hiç korkmadım. Yine olsa aynı tepkiyi veririm. İnsanlar zarar görmesin yeter.”

Şehit Asteğmen Kemal Yüzgeç Bulvarı üzerinde bombanın konduğu alan da tel örgüyle kapatıldı.  (DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 17:5426.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more