Reklamsız Sözcü

Erdoğan’dan Konya’da çok sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan;Raylı Sistem Açılışı ve 72 Adet Tramvay Taşıtı’nın Hizmete Alım Töreninde konuştu.

android-time 14:33 17 Aralık 2015
Erdoğan’dan Konya’da çok sert sözler
Cumhurbaşkanı Erdoğan;Raylı Sistem Açılışı ve 72 Adet Tramvay Taşıtı’nın Hizmete Alım Töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’da vatandaşlara hitap etti. Erdoğan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yürütülen terör opeasyonu ile ilgili çok sert sözler söyledi. Erdoğan, terör örgütü PKK yandaşlarının açtıkları hendekler için “O insanlar geri dönecekler. Ama siz açtığınız hendeklerde yok olacaksınız” dedi.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları…

Konya’yı Mardin’e bağlayacak hızlı tren projemizin planları hazır. Yine Kayseri’ye ulaşacak tren yolu projemizin de planları hazır. Konya tarihimizin her döneminde milletimize ışık tutmuştur. Ülkemizde Konya’nın duruşundaki asaleten nasibini almayanlar var.

Ülkemiz yakın zamana kadar Rusya ile yakın ilişki kurduğunda bizi Batı’ya sırtımızı dönmekle suçluyorlardı. Kendi ülkelerine ihanet bunların ruhlarına işlemiş. Tayyip Erdoğan düşmanlığını hastalıklı hallerini perdelemeye çalışıyorlar.

Bunların asıl düşmanları bu millete ve devletedir. Bunların düşmanlıkları şöyle ya benimsin ya toprağın psikopatlığında. Ya Türkiye bizim ya yok olup gitsin diyorlar.

Milletimiz bunlara hiç izin vermedi. Bugünler maskelerin çıkarıldığı günlerdir.

Terör örgütünün yüzünü görüyorsunuz. Çıkıyor bir tane sözde eş başkan. Devlet helikopteriyle bombaladı. Bunlar bakan kör. Bu nasıl helikopter ki, bombalıyor ama minare yıkılmıyor.

Aynı zihniyet hendeklere methiye düzüyor ama güvenliği için evini terk edenleri tehdit edeceksin.

Geri dönecekler. O insanlar geri dönecekler. Ama siz açtığınız hendeklerde yok olacaksınız.

Ülkesine iftira atacak. Bu nasıl bir ihanettir. Sen nasıl olur da bu ülkeyi sarin gazı vermekle suçlarsın. Bu partiden ses var mı? Milletim adına bunlara yazıklar olsun diyorum.

Bir profesör Aziz Sancar Hoca’ya kendi gibi düşünmüyor diye hakaret ediyor. İşte bu yüzden yeni Türkiye diyoruz. Benim sorumluluğum milletime karşıdır. Her kim ülkeme ve milletime zarar verecek bir açıklama ve duruş sergileyecek ilk ben onun karşısına çıkarım.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1017.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more