Reklamsız Sözcü

Erdoğan’dan Demirtaş’a: Terbiyesiz

Çin'de basın mensuplarına bir açıklama yapan Erdoğan, Demirtaş'ın sözleri için 'terbiyesizlik' dedi.

android-time 09:01 30 Temmuz 2015
Erdoğan’dan Demirtaş’a: Terbiyesiz
Çin'de basın mensuplarına bir açıklama yapan Erdoğan, Demirtaş'ın sözleri için 'terbiyesizlik' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin’de soruları yanıtladı. Erdoğan, Demirtaş’ın ‘Suruç katliamı Saray’a bağlı bir gladyonun işi’ şeklindeki açıklamasına sert tepki gösterdi. Demirtaş’ın yaptığının terbiyesizlik olduğunu iddia eden Erdoğan HDP eş genel başkanının dokunulmazlık zırhına büründüğünü açıkladı. Demirtaş’ın ABD ve Avrupa’nın terör örgütü olarak kabul ettiği bir örgüte sahip çıkmakla suçlayan Erdoğan 6-8 Ekim olayları için de baş suçlu olduğunu iddia etti. Erdoğan, Demirtaş için “abisi zaten malum. Talimat alan tipler. Fırsat bulsa o da abisi gibi dağa kaçar” dedi.

Çin´de 35 bin cami olduğunu öğrendik

Çin’e resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çin İslam Derneği temsilcilerini Pekin’de konakladığı otelde kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmeden sonra Türk basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Çin’de 35 bin cami ve 40 bin din görevlisinin bulunduğunu öğrendiklerini söyledi. “Bize verdikleri rakamlar gerçekten umut verici” diyen Erdoğan, söz konusu derneğin Diyanet İşleri Başkanlığı ile sürekli irtibat halinde bulunduğunu belirtti ve ekledi:

“Tabi şunu kendilerine de çok açık net bir şekilde söyledik. Aranızdaki birlik beraberliği aynı şekilde ülkenin kendi içindeki birlik beraberliğe de yansıtmanız çok çok isabetli olacaktır. Ve bu konuda da onların bunun idrakinde olduğunu gördüm.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, büyüyen ve güçlenen Çin’de Müslümanların yerinin de bununla doğru orantılı olarak yükselmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Son güncelleme: android-time 10:4930.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more