Reklamsız Sözcü

Polen ve Ezgi yan yana defnedildiler

Suruç'taki katliamda hayatını kaybeden isimlerden Polen Ünlü ve Hatice Ezgi Sadet yan yana defnedildi.

android-time 13:45 22 Temmuz 2015
Polen ve Ezgi yan yana defnedildiler
Suruç'taki katliamda hayatını kaybeden isimlerden Polen Ünlü ve Hatice Ezgi Sadet yan yana defnedildi.

 

Hayatını kaybeden Polen Ünlü (20) ve Hatice Ezgi Sadet’in (20) aileleri,  kızlarının aynı mezarlığa yan yana gömüleceklerini açıklamıştı. Hayatını kaybeden gençlerden birinin cenazesi cemevinden, diğerinin cenazesi ise camideki namazdan sonra kaldırıldı ve Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda yan yana gömüldü. Polen’in mezarına ilk toprağı Ezgi’nin babası attı.

Suruç’taki terör saldırısında yaşamlarını yitiren iki yakın arkadaş Hatice Ezgi Sadet ve Polen Ünlü ailelerinin aldığı kararla yan yana defnedildi. Hatice Ezgi Sadet Ümraniye Cemevi’nde öğlen düzenlenen törenin ardından Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Polen Ünlü için de Çekmeköy Ensar Camisi’nde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Polen cenazesi de akşam saatlerinde kadınların omuzlarında Ihlamurkuyu mezarlığına getirildi.

‘GÜNEŞ YÜZLÜ’ KIZINA SON VEDA

Öğle saatlerinde defnedilen Hatice Ezgi Sadet’in mezarı çiçeklerle ve fotograflarla süslendi. Polen’in cenazesi getirildiğinde Sadet ailesi de ordaydı. Polen’in mezarına ilk toprağı Ezgi’nin babası Ali Sadet attı. Polen’in babası Şemsi Ünlü hiç hareket edemedi. Mezarın başında uzun uzun boşluğa baktı. Yine güçlükle ayakta duran acılı anne Şennur Ünlü de yanındakilerin yardımıyla güçlükle mezarın başına geldi. “Güneş yüzlüm” dediği kızının mezarına ilk suyu o döktü. Ezgi ve Polen’in mezarlarının başında arkadaşları kısa bir anma töreni düzenledi.

Suruç'tan geriye yarım kalan hikayeler...

Suruç’tan geriye yarım kalan hikayeler…

Son güncelleme: android-time 22:2622.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more