Sözcü Plus Giriş

Numan Kurtulmuş: Bunların temizlenmesi yıllar sürebilir

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programının konuğuydu. "FETÖ ile bağlantılı kişileri temizlemek boynumuzun borcu" dedi. Kurtulmuş, "40 yıllık bir hazırlık 40 günde ortadan kalkmaz, yıllar sürebilir" diye konuştu.

12:45 -
Numan Kurtulmuş: Bunların temizlenmesi yıllar sürebilir

Darbe sonrası başlanan operasyonlara değinen Kurtulmuş, FETÖ ile bağlantılı kişileri temizlemenin boyunlarının borcu olduğunu ifade ederek, bunun vakit alacağını söyledi. Kurtulmuş, “40 yıllık bir hazırlık 40 günde ortadan kalkmaz, yıllar sürebilir” dedi.

“Vatandaşlarımız rahat olsun” diyen Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Sadece bugün için değil, inşallah bundan sonraki bu yeniden yapılanmanın sağlanmasıyla birlikte taşlar yerli yerine oturacak. Herkes işine bakacak. Asker işine bakacak, polis işine bakacak, sivil bürokratlar işine bakacak, siyaset işine bakacak. Kimse siyasetin işine karışmayacağı gibi siyaset, yani milletin iradesini temsil eden parlamento, her şeyin üstünde olacak ve parlamento milli iradenin tıkır tıkır işlemesinin teminatı haline gelecek. O bakımdan milletimiz rahat olsun, bir daha bu adamlar kolay kolay yakın dönemde böyle ellerine bu silahları, uçakları alamazlar, bu iş bitmiştir. Türkiye’de böyle sabah kalkanın ya da gece vakti ‘hadi darbe yapalım’ diye bir araya gelen 3-5 çete mensubunun darbe yapacak bir ülke olmadığını Türkiye ispat etmiştir. Burada da bu işi ispat eden milletin kendisidir, maşeri vicdandır.”

Son güncelleme: 12:46 07.08.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more