Reklamsız Sözcü

İşte ehliyet sınavı soru ve cevapları! Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MTSK detayları…

Sürücü adayları 7 Ekim ehliyet sınav soruları ve cevapları bekleniyordu ve sonunda soru ve cevaplar açıklandı. 7 Ekim 2017'de ehliyet sınavına giren onbinlerce aday bir an önce sonuçların açıklanmasını bekliyor. Aldığı puanı kendi hesaplamak isteyen adaylar MTSKS soru ve cevap anahtarının bekliyorlar. MEB'den herhangi bir açıklama var mı? 7 Ekim ehliyet sınav soruları ve cevapları yayımlanmasının ardından ehliyet sınavı resmi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Sozcu.com.tr
android-time 17:01 10 Ekim 2017
İşte ehliyet sınavı soru ve cevapları! Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MTSK detayları…
Sürücü adayları 7 Ekim ehliyet sınav soruları ve cevapları bekleniyordu ve sonunda soru ve cevaplar açıklandı. 7 Ekim 2017'de ehliyet sınavına giren onbinlerce aday bir an önce sonuçların açıklanmasını bekliyor. Aldığı puanı kendi hesaplamak isteyen adaylar MTSKS soru ve cevap anahtarının bekliyorlar. MEB'den herhangi bir açıklama var mı? 7 Ekim ehliyet sınav soruları ve cevapları yayımlanmasının ardından ehliyet sınavı resmi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Ehliyet sınavına giren adaylar tarafından günlerdir beklenen ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı, şimdi direksiyon sınavının gerçekleşmesi ve ehliyet almaya hak kazananların meb.gov.tr üzerinden açıklanması bekleniyor. Sürücü adayları sınavda iki saat boyunca sınav soruları ile mücadele ettiler ve sonuçlar açıklanmadan puanlarını hesaplamak istiyorlar. Ehliyet sınavının resmi sonuçlarının açıklanmasından önce kendi sonuçlarını kestirebilmek için “MEB ehliyet sınavı soru ve cevapları” araması yapan öğrenciler ayrıca direksiyon sınavı ne zaman sorusunun da cevabını merak ediyor. Peki ehliyet sınav soru ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanır?

7 Ekim ehliyet sınavı sonuçları 19 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığınca, ehliyet alacak adaylara uygulanan teori sınavının soruları yeni mevzuata göre güncellendi. 2018’den itibaren tüm şehirlerde ‘e-sınav’ salonlarının faaliyete geçmesiyle ehliyet sınavlarında kağıt ve kalem kullanımı bitecek ve sorular bilgisayar üzerinde yanıtlanacak. Ehliyet sınav soruları yayımlandı.

Ehliyet sınavının soru ve cevapları yayımlandı, aşağıdaki linkten ehliyet sınavı soru ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

MEB 7 EKİM EHLİYET SINAVI SORULARI SAYFASI

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 takvimi ile bu yıl içerisinde gerçekleşecek tüm sınavları ve sonuç tarihini duyurdu. Takvime göre 7 Ekim tarihli ehliyet sınavı sonuçları 19 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak..

ehliyet-iha

DİKKAT SINAVINIZ GEÇERSİZ SAYILABİLİR!

Ehliyet sınavları bazı durumlarda geçersiz sayılabiliyor. MEB’in resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o durumlar şunlar:

*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi,
*e-Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması,
*Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, . Kursiyerin yerine başkasının sınava girmesi *Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve benzeri iletişim araçları, defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında kursiyerin yanında bulundurması,
*e-Sınav uygulama cihazlarına ve merkez demirbaşlarına zarar verilmesi,
*Sınav komisyon görevlilerinin veya salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda veya sınav uygulamasında kaydedilen kamera görüntülerinde, kursiyerin Yönergede belirtilen sınav kurallarını ihlal ettiğinin belirlenmesi.

İLK DÖRT SINAVDA KALIRSANIZ SONRAKİLER OTOMATİK VİTESLE

Değişiklikle, kursiyerlerin derse devam durumlarının yerinde kontrolü için il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince personel görevlendirilebilecek. Bir yenilikte vites konusunda, manuel vitesli araçlarda direksiyon uygulama sınavına giren ve bunların ilk dördünde başarısız olan kursiyerlerin, dilerlerse ikinci dört sınav hakkını otomatik vites araçlarda kullanabilmesine imkan tanındı. MEB yetkilileri, sürücü kurslarında verilen eğitimlerin ciddiyetini artırmanın ve kurallı sürücü yetiştirmenin bakanlığın en önemli hassasiyetlerinden biri olduğunu vurguladı. Yetkililer, direksiyon uygulama sınavlarında tablet bilgisayarlar üzerinden değerlendirme yapılmasına imkan tanıyacak çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

ehliyet-sinavi

EHLİYET ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan kursiyerler, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Kayıt şartları aşağıdaki gibi..

a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.

b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.

c. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak. ( Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokul ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman Jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)

ç. A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sınıfı için en az ilkokul düzeyinde eğitim almışolmak.

d. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen “sürücü olur” sağlık raporualmış olmak.

e. “Sabıka kaydının olmadığına dair” dilekçeyi kurs müdürlüğüne vermek.

f. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

g. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğrafını Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

ğ. Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

Ehliyet sınav soru ve cevap anahtarı adaylar tarafından bekleniyor. Henüz yayınlanmayan MTSKS soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacağı da belli değil.  Adaylar soru ve cevaplara bakarak aldığı netleri hesaplamak istiyor. Sürücü adayları bir an önce ehliyetlerine kavuşup direksiyon başına geçmek istiyor. Ehliyet sınavı soruları ve cevapları hakkında detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

Son güncelleme: android-time 09:0311.10.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more