Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Burak Göral’ın senaryo yazarlığı eğitimi başlıyor
Burak Göral’ın senaryo yazarlığı eğitimi başlıyor
Senarist ve sinema eleştirmeni Burak Göral, 'Senaryo Yazarlığı Eğitimi' atölyesinde, senaryo yazım tekniklerinin inceliklerini anlatacak.
Kültür Sanat 7 Eylül 2017 - 19:23

Senaryo yazarlığı için gerekli olan bellek, zeka kıvraklığı ve yetenek, tıpkı kas sistemi gibi geliştirilebilir. Burak Göral, bu yeteneklerin geliştirilmesi için DC Kozmos’ta ‘Senaryo Yazım Eğitimi’ne başlıyor. 11 Eylül’de başlayacak programın ana hedefi, film örneklerini ve önemli senaryo metinlerini inceleyerek katılımcıların kendi senaryolarını oluşturmalarına zemin hazırlamak.

NASIL BİR EĞİTİM OLACAK?

‘Senaryo Yazarlığı’ eğitiminde katılımcılar kendi ürettikleri projelerle birlikte, birçok filmden parçalar görecek, kendilerininki dışında senaryo çalışmalarını gözlemleyecek ve sinemanın diğer disiplinlerinden gelen konukların birikimleri ile bilgilenecek. Katılımcılar ilk dersten itibaren alan içi ve alan dışı çalışmalar yapacak, laboratuvar ve atölye çalışmaları ile eğitim süreci desteklenecek.

Eğitim 3 kur olarak düzenlendi: ‘Senaryonun Temelleri’, ‘Senaryo Yazma Pratikleri’ ve ‘Senaryo Geliştirme ve Teknikleri’…

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.