Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cinayetin bir numaralı şüphelisi!
16 yıl önce gerçekleşmiş bir cinayetin bir numaralı şüphelisi olarak görülen adam, adını temize çıkarabilmek için elinden geleni yapacaktır. Bu hafta vizyonda yerini alacak filmler ve özel röportajla karşınızdayız.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 21 Ekim 2016 - 11:16

Haftalardır beklenen aksiyon türündeki ‘Jack Reacher’ filminde,Jack Reacher eskiden çalıştığı birimin merkezine geldiğinde hiç beklemediği bir suçlamayla karşılaşır, 16 yıl önce gerçekleşmiş bir cinayetin bir numaralı şüphelisi olarak görülmektedir. Reacher adını temize çıkarıp hayatta kalabilmek için mücadele edecektir. Filmin başrol oyuncuları Tom Cruise ve Robert Knepper. Yönetmen koltuğunda ise Edward Zwick oturuyor.

16 yıl önce gerçekleşmiş bir cinayetin bir numaralı şüphelisi olarak görülmektedir. Reacher adını temize çıkarıp hayatta kalabilmek için mücadele edecektir.

TEKDÜZE BİR HAYATA SIKIŞARAK BÜYÜYEN GENÇ KIZ

Dram film seven izleyiciler için bu hafta ‘İkimizin Yerine’ filmini tavsiye edebiliriz.Küçük bir kasabada ailesinin ona layık bulduğu tekdüze bir hayata sıkışarak büyümüş, ancak sürekli yaşamı sorgulayan Çiçek İnce’nin hayatı, okulda geçici olarak derslerine girmeye başlayan, İstanbul’dan gelmiş edebiyat öğretmeni Doğan ile tamamen değişir. Doğan’a aşık olan Çiçek, ona yakın olabilmek için her fırsatı dener. Geçmiş ilişkilerinde aldığı yaraları hala taşıyan Doğan ise, genç kadını kendisinden uzak tutmaya çalışsa da bunu beceremez. Ancak bu ilişkinin sadece ikisinin hayatında değil, Çiçek’in ailesinin yaşamında da çok büyük etkileri olacaktır.Filmin başrol oyuncuları Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler. Yönetmen koltuğunda ise Umut Turagay oturuyor.

Çiçek İnce'nin hayatı, okulda geçici olarak derslerine girmeye başlayan, İstanbul'dan gelmiş edebiyat öğretmeni Doğan ile tamamen değişir.

OKULUN BÜTÜN KURALLARINI ÇİĞNEYEN ÇOCUKLAR

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Ortaokul: Hayatımın En Kötü Yılları’.Filmin oyuncu kadrosunda Griffin Gluck, Andrew Daly, Rob Riggle ve Lauren Graham var.Filmde, Sessiz, ancak hayal gücü son derece geniş bir ortaokul öğrencisi olan Rafe Khatchadorian, okulda kendilerine dayatılan kurallardan son derece rahatsızdır. Yeni geldiği okul da tam olarak böyle bir yerdir, disiplin adı altında sıradanlığa mahkum edilmektedirler. Bu duruma daha fazla dayanamayan Rafe, en yakın arkadaşı Leo ile birlikte bütün kuralların tam zıttını yapmaya karar verir. Bu durum okulda gerçek bir kargaşa yaratır, ancak okul müdürü Dwight da kurallara uymayanları cezalandırma konusunda son derece yaratıcıdır.Yönetmen koltuğunda ise Steve Carr oturuyor.

Sessiz, ancak hayal gücü son derece geniş bir ortaokul öğrencisi olan Rafe Khatchadorian, okulda kendilerine dayatılan kurallardan son derece rahatsızdır.

ÇOCUKLUK AŞKINI ETKİLEYEBİLMEK İÇİN…

‘En Süper Kahramanlar’ filminin yönetmen koltuğunda Kyung Ho Lee oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: RoboWorld Tema Parkı’nda çalışan sıradan bir tamirci olan Sam, günlerini robotlarla ilgilenerek ve çocukluk aşkı ünlü spiker Sue’yu hayal ederek geçirmektedir. Onu etkileyebilmek için geleneksel Sevgililer Günü gösterisinde vermek için mücevherler alan Sam’in planı, Oscar’ın gelişiyle bozulur.

RoboWorld Tema Parkı'nda çalışan sıradan bir tamirci olan Sam, günlerini robotlarla ilgilenerek ve çocukluk aşkı ünlü spiker Sue'yu hayal ederek geçirmektedir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 13:08 - 21.10.2016