Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Efes Opera ve Bale Günleri başladı
Efes Opera ve Bale Günleri başladı
İlk kez düzenlenen Efes Opera ve Bale Günleri başladı. Etkinliğe İzmirli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Şef Tulio Varas yönetimindeki İzmir Devlet Opera Orkestrası'na, İtalyan Solistler Tenor Gianluca Terranova ve Soprano Daniela Cappiello eşlik etti.
Kültür Sanat 17 Eylül 2017 - 17:03

Devlet Opera ve Balesi'nin, Türkerler Holding'in desteği, Mahall Bomonti İzmir'in sponsorluğunda düzenlediği Efes Opera ve Bale Günleri, Gala Konseri İLE başladı.

16 Eylül Cumartesi akşamı Efes Antik Tiyatro'da düzenlenen konsere, İzmirli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Şef Tulio Varas yönetimindeki İzmir Devlet Opera Orkestrası’na, İtalyan Solistler Tenor Gianluca Terranova ve Soprano Daniela Cappiello eşlik etti.

Türkiye'nin ilk uluslararası opera ve bale günleri; Efes Opera ve Bale Günleri'nin Gala Konseri'nde, Giuseppe Verdi’nin Aida, Il Trovatore, Rigoletto, La Traviata operalarından arya ve düetleri ile Giacomo Puccini’nin La Boheme, Tosca operaları seslendirildi. Konserde ayrıca Charles Gounod, Jacques Offenbach, Gaetano Donizetti ve Ruggero Leoncavallo’nun besteleri arya ve düetler de sanatseverlerle buluştu.

efes3
Efes Opera ve Bale Günleri, Saraydan Kız Kaçırma operası ve Romeo & Jülyet balesi ile devam edecek. 19 Eylül’de Yekta Kara'nın usta rejisi ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Mozart'ın ünlü operası “Saraydan Kız Kaçırma” Efes'te sunulacak.

Efes Opera ve Bale Günleri'nin kapanışında ise; Romeo ve Jülyet, Volkan Ersoy ve Armağan Davran koreografisi ile İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından 22 Eylül Cuma günü yine Efes Antik Tiyatro'da sahnelenecek.

EFES’TE BAŞLADI TÜRKİYE’YE YAYILACAK 

Efes Opera ve Bale Günleri gibi bir organizasyonu hayata geçirdikleri için duydukları memnuniyeti dile getiren Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada, bir ilk olan bu festivalin, Efes'te başlayarak, Türkiye’nin diğer operalarını da kapsayacağını belirtti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.