Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
En iyi ergen isyancı beş film
En iyi ergen isyancı beş film
Sözcü Gazetesi Sinema Eleştirmeni Burak Göral, bugüne kadar yapılmış en iyi beş ergen isyancı filmi sizler için derledi.
Kültür Sanat 11 Mart 2016 - 16:40

Sözcü TV

Son yıllarda sinema endüstrisinin en sevdiği konulardan biri haline gelen ergen isyancı filmlerden en iyi beşini sizler için derledik.

  

Genellikle romanlardan uyarlanan filmlerde ana tema düzene isyan eden ergenler. Bazıları daha çok aşk temasına dayalı; Alacakaranlık serisinde olduğu gibi. Bazılarında ise gelecekte başkaldırı hareketinin öncüsü olan kahramanların hikayeleri anlatılır. Bu filmlerde genellikle çok kötü yetişkinler faşizan bir düzen kurarlar ve bu gençleri kontrol altında tutmaya çalışırlar ancak o gençlerden bir tanesi liderlik yaparak diğerlerini de isyana teşvik eder.

Ergen isyancı filmlerinden biri olan Açlık Oyunları'nın son bölümü sinemaseverlerden olumsuz puan almıştı.

Sizler için özünde isyan olan aşk ve kahramanlık dolu en iyi ergen isyancı beş filmi derledik. Sinema eleştirmenimiz Burak Göral'ın seçtiği en iyi beş film arasında Seçilmiş, Labirent, Uyumsuz, Uzay Oyunları ve Açlık Oyunları yer alıyor. Sizce en iyisi hangisi?

Son güncelleme: 13:11 - 28.03.2016