Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kardeş Türküler’den umut dolu bir ‘Yol’a davet
Kardeş Türküler’den umut dolu bir ‘Yol’a davet
Dünya Barış Günü’nün kutlandığı Eylül ayında, 'Yol' isimli yeni albümünü çıkaran Kardeş Türküler, müzikseverleri yine çok sesli ve çokkültürlü bir müzik yolculuğuna davet ediyor.
Kültür Sanat 2 Eylül 2017 - 12:09

Kardeş Türküler, yeni albümü ‘Yol’ ile birlikte yine yaşamdan ve yaşatmaktan yana olanları, farklılıklarımızı bir arada, eşit ve özgürce yaşamayı savunanları, daima haktan, adaletten ve barıştan yana duranları müziğin birleştirici yolunda buluşmaya çağırıyor. Her daim umudu yeşerten Kardeş Türküler, Türkçe, Kurmancî, Ermenice, Kırmanckî, Arapça, Romeika (Karadeniz Rumcası), Çerkesçe ve Boşnakça şarkılarla hem umutları tazeliyor hem de bu toprakların yaşanmışlıklarına, zengin hikâyelerine selam gönderiyor.

kardesturkuler3
BU COĞRAFYANIN ‘YOL’U…

Kardeş Türküler'in yeni albümü ‘Yol’, Kalan Müzik etiketiyle yayınlandı. Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya ve Balkanların çokkültürlü coğrafyasına ait zenginliğini yansıtan albüm, bekleyişler, ayrılıklar ve özlemler kadar, başlangıçlar ve kavuşmaların da yola dâhil olduğunun altını bir kez daha çiziyor.

İLK KONSER ANTALYA’DA

Kardeş Türküler, bir BGST (Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu) projesi olarak hazırlanan bu albümün ilk konserini 15 Eylül Cuma günü Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu'nda, ikincisini ise 16 Eylül Cumartesi günü İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda verecek.

kardesturkuler4
Son güncelleme: 12:10 - 02.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.